Куди можна спрямувати від’ємне значення ПДВ

Лист ДФС від 16.03.2018 № 1054/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Спочатку суму від’ємного значення зараховують у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, що виник за попередні звітні періоди. Якщо такого боргу немає, суму від’ємного значення можна:

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

  • спрямувати до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду;
  • заявити до бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок платника податку;
  • заявити в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачують до державного бюджету.

Куди можна спрямувати від’ємне значення ПДВ Сума від’ємного значення ПДВ, яка зараховується у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу обов’язково відображається в декларації з ПДВ.

Зарахувати суми від’ємного значення з ПДВ можна лише на сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з платежів, які повністю сплачують до державного бюджету. Отже, таку суму не можна зарахувати в погашення зобов’язання з ЄСВ або земельного податку.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93477

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14335

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21764

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді