Операції з аграрними розписками: особливості оподаткування ПДВ

Теми:
Лист ДФС від 21.08.2018 № 3628/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Предметом операцій з аграрними розписками є надання кредитором у борг грошових коштів та/або постачання ним товарів, робіт, послуг, за які такий кредитор отримує аграрну розписку. Отже, аграрна розписка є борговим інструментом і різновидом боргової розписки.

Видача аграрної розписки як валютної цінності не є об’єктом оподаткування ПДВ. Відповідно, операція з її випуску та видачі як боргового інструмента заради забезпечення боргових зобов’язань за придбаний товар не спричиняє окремих податкових наслідків із ПДВ у сільськогосподарського виробника. Тобто під час передачі аграрної розписки як забезпечення розрахунку за раніше придбаний у постачальника товар платник не визначає податкові зобов’язання з ПДВ. На дату отримання аграрної розписки немає підстав формувати податковий кредит.

За операціями з постачання товарів за договорами, за якими сільськогосподарський виробник видає товарну аграрну розписку, податкове зобов’язання з ПДВ виникає на дату відвантаження товарів.

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93482

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14335

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21764

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді