Списуємо кредиторську заборгованість: що з податковим кредитом за митною декларацією

Податковий кредит звітного періоду визначайте за договірною (контрактною) вартістю товарів/послуг. До сум податкового кредиту включайте суми нарахованого (сплаченого) ПДВ у зв’язку, зокрема, із ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України. Таке роз’яснення надало ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Не забудьте:

Скачати Алгоритм заповнення декларації з ПДВ

Для операцій із ввезення товарів датою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту є дата сплати ПДВ за податковими зобов’язаннями, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України — дата, коли платник склав за такими операціями податкову накладну.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків

Датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.

Випадки, коли податковий кредит підлягає коригуванню, визначає пункт 192.1 Податкового кодексу України.

У разі списання кредиторської заборгованості, що виникла за імпорту товарів, за які не розрахувалися із постачальником-нерезидентом, сума компенсації вартості товарів не змінюється, а сплачені за ввезення товарів суми ПДВ не повертають. Відповідно, не виникають підстави для коригування податкового кредиту, сформованого на підставі отриманої митної декларації.


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий кредит з ПДВ 2024: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
162347

Ризики невизнання податкового кредиту

Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
1200

Податковий борг: чим ризикує покупець, постачальник якого його має

Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.
2606

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді