Скачати Алгоритм заповнення декларації з ПДВ
ГУ ДФС у Полтавській області повідомило, що платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів. Заборонено формувати показники податкової звітності на підставі даних, не підтверджених первинними документами.
Платники податків мають зберігати первинні документи не менш як 1095 днів (2555 днів — для документів та інформації, необхідної для податкового контролю трансфертного ціноутворення) із дня подання податкової звітності, для складення якої користувалися зазначеними документами, а в разі її неподання — з передбаченого граничного терміну подання такої звітності.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Податківці мають право провести перевірку і самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків не пізніше спливу 1095-го дня (2555-го дня в разі перевірки контрольованої операції), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а якщо таку податкову декларацію надали пізніше, — за днем її фактичного подання.
Коли подають уточнюючий розрахунок до податкової декларації, податківці мають право визначити суму податкових зобов’язань за нею протягом 1095 днів із дня подання уточнюючого розрахунку.
У підпункті 4.2 розділу I цього Переліку встановлено різні строки зберігання типових документів, що їх створюють на підприємстві, із додатковими примітками до статей, що коментують і уточнюють строки зберігання документів.
Тобто, строк зберігання документів бухгалтерського обліку та звітності визначають окремо для кожного виду документа з урахуванням вимог Податкового кодексу.