Не подали своєчасно податкову декларацію (розрахунок): яку перевірку чекати

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Пояснюємо, яку перевірку проводять та в які строки в разі неподання або несвоєчасного подання СГ податкових декларацій (розрахунків)

Не подали своєчасно податкову декларацію (розрахунок): яку перевірку чекати

Хто потрапить до «чорного» списку ДПС

Предметом камеральної перевірки може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків).

Камеральну перевірку податкової декларації або уточнюючого розрахунку можуть провести лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання. Якщо такі документи надали пізніше, — за днем їх фактичного подання.

Поряд з цим документальну позапланову перевірку здійснюють, якщо платник не подав в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звітність для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до пункту 39.4 Податкового кодексу України, якщо їх подання передбачили законом.

При цьому тривалість документальних позапланових перевірок не повинна перевищувати:

  • для великих платників податків — 15 робочих днів;
  • щодо суб’єктів малого підприємництва — 5 робочих днів;
  • для фізичних осіб — підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому — восьмому п. 82.2 Податкового кодексу України (ПК), — 3 робочі дні;
  • інших платників податків — 10 робочих днів.

За рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу можуть продовжити строки проведення документальних позапланових перевірок, а саме не більш як:

  • для великих платників податків — на 10 робочих днів;
  • щодо суб’єктів малого підприємництва — не більш як на 2 робочих дні;
  • інших платників податків — не більш як на 5 робочих днів.

Зауважте, що з 01.12.2023 діє мораторій, зокрема, на:

  • проведення документальних перевірок платників єдиного податку І та ІІ груп — до 01.12.2024;
  • проведення документальних перевірок платників, податковою адресою яких є тимчасово окуповані території та території активних/можливих бойових дій. Крім певних виключень, зокрема, щодо проведення документальних позапланових перевірок платників, податкова адреса яких станом на дату початку можливих бойових дій є територія можливих бойових дій, що проводять з підстав, визначених підпунктом 78.1.2 ПК, а саме в частині контролю за трансфертним ціноутворенням (пп. 69.35-1 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК).

За інформацією ДПС у Закарпатській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила поведінки платників податків під час виїзної перевірки

Будь-яка перевірка — стрес для працівників підприємства. Важливо морально до неї підготуватися, знати свої права та, якщо можливо, убезпечитися від проблем, які можуть виникнути після перевірки
2915

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
20538

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді