Єдиноподатник продає технічно складні побутові товари: потрібен РРО

Лист ДФС від 22.03.2019 № 1179/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

ФОП — єдиноподатник III групи зобов’язаний проводити розрахунки через РРО, якщо продає технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків

Це вимога статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР: РРО та РК не застосовують під час продажу товарів ФОП, які відповідно до Податкового кодексу України (ПК) є платниками єдиного податку і не повинні його використовувати.

Але це не стосується технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів і виробів медичного призначення. Необхідність використовувати РРО під час такого продажу підтверджує пункт 296.10 ПК.

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
61550

РРО для ФОП: ліміти

Чи існує зараз ліміт доходу для ФОП, який дозволяє не встановлювати РРО/пРРО? Чи можна ФОП не встановлювати РРО/пРРО, якщо клієнти розраховуються безготівково –платіжними картками, у т.ч. через систему WayForPay, LiqPay чи подібні?
2220

Електронний чек 2023

У цьому огляді про те, як працюють електронні чеки та програмні реєстратори розрахункових операцій (пРРО), що є альтернативою звичайним касовим апаратам
11529

Реєстрація РРО: алгоритм, необхідні документи

Розрахунки за продані товари/послуги готівкою та з використанням платіжних карток суб’єкти господарювання мусять проводити, використовуючи зареєстровані РРО. Розберемо правила реєстрації РРО.
37045

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді