Промислове підприємство придбало склад: чи платити земподаток і податок на нерухомість

Лист ДФС від 18.04.2019 № 1679/ІПК/17-00-12-03-0

Основний вид діяльності підприємства — платника єдиного податку третьої групи — здача в оренду власного чи орендованого нерухомого майна.

Додаткові види діяльності:

  • виробництво інших виробів із деревини;
  • виготовлення виробів із корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння;
  • лісопильне та стругальне виробництво;
  • оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків

На підставі договорів купівлі-продажу підприємство придбало:

  • будівлю — склад готової продукції, яку планують використовувати для зберігання деревини, виробів з корка, соломки, дерев’яної тари;
  • земельну ділянку під цією будівлею (цільове призначення — для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості).

Чи потрібно сплачувати за ці об’єкти нерухомого майна земельний податок і податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Чи сплачувати земельний податок

Позаяк підприємство є власником земельної ділянки та використовує її у своїй господарській діяльності, воно звільнене від сплати земельного податку (пп. 4 п. 297.1 Податкового кодексу України; ПК).

Податківці звернули увагу на припис постанови ВСУ від 24.11.2015 № 826/14703/13-а. Суд визначив: якщо нерухоме майно передали в оренду іншим суб’єктам господарювання, земельний податок за землю під цим майном не сплачують. Для цього мають бути укладені та зареєстровані цивільно-правові угоди оренди земельної ділянки (як окремої, так і разом із наданням в оренду нерухомого майна). Ці угоди підтверджують факт використання земельної ділянки у господарській діяльності підприємства.

Нарахування плати за землю враховуючи зміни 2019 року

Чи сплачувати податок на нерухомість

Податківці зазначили, якщо об’єкт нерухомості належить промисловому підприємству (у значенні КВЕД), податком на нерухомість його не оподатковують. Але за двох умов:

  • будівля належить до класу 1251 «Будівлі промислові» Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000;
  • підприємство використовує її у власному промисловому виробництві.

Водночас ПК не передбачає, що об’єкти нерухомості, передані у платне користування третім особам, не оподатковуються податком на нерухомість.

Податок на нерухоме майно у 2019 році

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Податок на розкіш 2023

Що таке податок на розкіш у 2023 році в Україні, коли та як він сплачується фізособами? Про це у консультації
15545

Декларація з податку на нерухоме майно 2023

Встигніть подати форму податкової декларації з податку на нерухоме майно у поточному році. Наші підказки допоможуть не схибити у цій нелегкій справі. Порядок заповнення, термін подання декларації з податку на нерухоме майно — у статті.
43023

Огляд податкових змін закону № 1914-Х

Масштабне оновлення Податкового кодексу, яке зачіпає майже всі податки та ще й порядок їхнього стягнення. Резонанс викликають зміни в оподаткуванні продажу нерухомості, податок з доходів селянських господарств, а також зміни в рентній платі щодо залізної руди. Однак ще є зміни в акцизі, єдиному податку, адмініструванні податків. Що ж саме прийнято у законі – у цьому огляді.
22177

Податкова амністія: як відбуватиметься на практиці виведення активів громадян України з тіні

Зміни в Податковому кодексі вже не є чимось новим в Україні і на черзі свіжі оновлення, датовані 15 червня 2021 року. Саме в цей день прийняли зміни до Кодексу, які стосуються президентського законопроєкту №5153-п від 25.02.2021 року. Чимало людей знають цей законопроєкт в якості так званої «податкової амністії». В огляді розберемо, до яких «покращень» варто готуватися підприємцям.
1175