Постачальник та покупець коригує податкові зобов’язання та кредит, якщо після поставки товарі/послуг змінилась сума компенсації їх вартості, а саме:
В такому разі постачальник складає розрахунок коригування (РК) до податкової накладної на дату виникнення податкових зобов’язань за операцією.
Нарешті маємо «узаконений» алгоритм заповнення розрахунку коригування (РК) до податкової накладної (ПН). Його застосовуйте, коли…
У графі 2.1 розділу Б такого РК вказують код причини коригування, який відповідає причині, з якої здійснюється таке коригування.
Якщо коригуєте на підставі судового рішення, графу 2.1 необхідно заповнити виходячи:
- з того, у зв’язку з чим суд прийняв таке рішення;
- із суті господарських операцій, які здійснюєте у зв’язку з його виконанням, що підтверджені бухгалтерськими документами.
Лист ДФС від 08.05.2019 № 2038/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
Додайте цю статтю в корисне й тримайте напохваті. Вона підказуватиме, як виправити помилки у зведених ПН. Рекомендації експерта підкріпили прикладом і зразками
Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати