Чи зникнуть перевірки Держпраці

14 травня 2019 року Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову у судовій справі № 826/8917/17, визнано нечинною постанову КМУ «Про деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 26.04.2017 № 295 (далі — Постанова № 295).

Перевірки Держпраці 2019
Тож з 14 травня 2019 року втратили чинність та більше не можуть бути застосовані
  • Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю;
  •  Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

 

 

Виконавчі органи міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад не можуть здійснювати заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю у будь-яких формах.

Державна регуляторна служба провела брифінг з цього питання. Результат зустрічі: Держпраці можуть здійснювати держнагляд (контролю) за додержанням законодавства про працю виключно відповідно Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V (далі – Закон № 877). Але це можливо після того, як КМУ затвердить критерії, за якими оцінюватимуть ступінь ризику від провадження господарської діяльності, а також затвердять уніфікований акт. Підприємці повинні знати хто і що у них перевірятиме. Це стосується планових заходів. Позапланові заходи державного нагляду (контролю) можливі з підстав, визначених частиною першою статті 6 Закону № 877.

Цікаву позицію озвучують деяку юристи. Скасування постанови № 295 може потягнути за собою появу судових позовів, ініційовані підприємцями, до яких застосовувалися норми постанови № 295. Перспективі перемоги підприємців високі!

 

Державна регуляторна служба України

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19742

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34596

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді