Позику працівнику не можна погасити відпускними при звільненні: рішення суду

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Працівнику під час звільнення не виплатили всі належні йому суми, зокрема за невикористану щорічну відпусту, оскільки на час звільнення він мав заборгованість перед підприємством згідно договору про надання безпроцентної позики. Сума компенсації за відпустку пішла в рахунок погашення залишкової суми позики. Працівник власноручно на своїй особовій справі здійснив запис про відсутність претензій до підприємства під час звільнення.

Як укласти договір грошової позики

Держпраці вважає, що підприємство порушило вимоги статті 116 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) не виплативши працівнику компенсацію за невикористану відпустку при звільненні. Договір позики між ним та працівником не є підставою для невиплати всіх належних сум.

Суд підтримав позицію контролерів. Те, що на час звільнення працівника, він мав заборгованість перед підприємством згідно договору про надання безпроцентної позики, у зв'язку з чим з нього і було вирахувано в рахунок погашення залишкової суми вказаної позики, суд не приймає до уваги. Трудовим законодавством України не передбачено права роботодавця не виплачувати працівнику в день його звільнення всіх належних сум через наявність у такого працівника заборгованості перед роботодавцем (окрім використання відпустки наперед).

Крім того, п. 10 договору про надання безпроцентної позики визначено: у разі звільнення Позичальника з роботи (з ініціативи адміністрації чи за власним бажанням Позичальника), тобто у випадку припинення трудових відносин між Позичальником та Позикодавцем до моменту повернення всієї суми позики, наданої Позичальникові відповідно до цього договору, сума неповернутого залишку підлягає обов’язковому поверненню Позичальником негайно шляхом внесення залишку суми грошових коштів в касу Позикодавця.

Тобто договором визначено, що суму залишку за позикою працівнику підприємства у разі звільнення, працівник повертає відразу до каси підприємства. А не він позбавляється остаточного розрахунку при звільненні.

І те що працівник власноручно на своїй особовій справі здійснив запис щодо відсутності претензій до підприємства під час звільнення, суд не приймає до уваги. Оскільки необізнаність працівника в трудовому законодавстві та наявність вказаного запису не звільняє роботодавця від обов’язку здійснити працівнику в день його звільнення всіх належних йому сум.

Рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 22.03.2019 у справі № 580/174/19


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про відповідність резидента Дія Сіті: як заповнити і коли подати

1 червня — дедлайн подання Звіту про відповідність резидента Дія Сіті та незалежного висновку. У цій консультації знайдете все, на що треба зважити, аби не втратити правових та податкових преференцій
48

Як відобразити в обліку та оподаткувати спецодяг

Безплатно забезпечити працівника спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) на роботі — це обов’язок роботодавця. Правильно відобразити це в обліку — обов’язок бухгалтера. У консультації — як придбати та оформити ЗІЗ, як їх облікувати і списати з різними варіантами оподаткування
65207

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
275299

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
311356

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді