Позиція суду: реалізація товарів нижче за собівартість є неправомірною

Під час планової виїзної перевірки одного підприємства фіскали виявили істотне завищення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток.

Скачати План-графік податкових перевірок на 2019 рік

Підприємство не погодилося із висновками акта перевірки й звернулося до суду. Утім, підтримки не знайшло.

Суд першої інстанції повністю погодився з тим, що реалізація продукції за ціною, нижчою за її собівартість (що, відповідно, зменшує власний капітал підприємства), не відповідає основному принципу господарської діяльності (пп. 14.1.36 Податкового кодексу України).

Як результат — Дніпропетровський окружний адмінсуд підтримав місцеве управління Офісу великих платників у цьому спорі й ухвалив рішення на користь фіскалів.

Отже, позиція суду: реалізація товарів за ціною, нижчою за їх собівартість, неправомірна. Віримо, що підприємство зможе обстояти свою позицію у наступних інстанціях.

Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби

Ціна нижча за собівартість

Позиція суду: реалізація товарів нижче за собівартість є неправомірною
Ольга Петькун,експерт МCFR Головбух
Через посуху підприємство отримало низький урожай, відповідно продукцію продає нижче за собівартість. Чи обов’язково нараховувати ПДВ на різницю між реалізаційною ціною та собівартістю?

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкові перевірки: як підготуватися

Належна підготовка до податкової перевірки — запорука успіху бухгалтера. У консультації розповімо не лише про те, як підготуватися, а й про найголовніші правила поведінки під час податкової перевірки
3595

Арешт майна 2023

Розбираємо, що таке арешт майна, яке майно можуть арештувати, коли податкова може застосувати адміністративний арешт майна, що означає повний та умовний адміністративний арешт майна
1363