Порядок заповнення листка непрацездатності при наданні відпустки по вагітності та пологах такий:
- у графі «Діагноз первинний» зазначають термін вагітності на час звернення;
- у графі «Діагноз заключний» — орієнтовний термін пологів;
- у графі «Звільнення від роботи» одним рядком записують сумарну тривалість відпустки з відміткою дати відкриття листка непрацездатності;
- у графі «Стати до роботи» — дата закінчення відпустки.
Тож дата у графі «Стати до роботи», як закінчення відпустки, не є датою виходу на роботу. Вона визначає дату закінчення терміну 126 календарних днів. Тому застрахована особа, яка перебувала у відпустці по вагітності та пологах, повинна стати до роботи лише наступного дня.
Заява-розрахунок лікарняних СКАЧАТИ
Фонд соцстраху відмічає: за результатами проведених перевірок встановлено, що лікарі по різному заповнюють графу «Стати до роботи» — зазначають останній день відпустки по вагітності та пологах або день, коли застрахована особа повинна стати до роботи.
ФСС відмічає: необхідно зазначати у графі «Стати до роботи» 126-й день відпустки, що є датою закінчення відпустки. При цьому, якщо лікар у графі «Стати до роботи» зазначив 127-й день, що є наступним за 126-им, з якого необхідно приступити до роботи це не є помилкою. Повертати для виправлення такі листки непрацездатності до закладів охорони здоров’я не потрібно.
Щоб запобігти непорозумінь між застрахованою особою та страхувальником під час оформлення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і призначення допомоги за нею, ФСС радить лікарям у графі «Примітки» бланку лікарняного зазначати дату, коли жінка повинна вийти на роботу.
ФСС України в Херсонській області