Будьте в темі! ТОП-Зміни законодавства у зручній таблиці
4 жовтня 2019 року Рада прийняла в цілому законопроєкти:
- № 1049 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;
- № 1051 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Єдиний рахунок — це рахунок, який платник податків за власним бажанням зможе відкрити у Державній казначейській службі та використовувати його для сплати податків і зборів, адміністрування яких контролює Державна податкова служба.
Через єдиний рахунок можна буде сплатити податок на прибуток, ПДФО, ЄСВ, єдиний податок та рентну плату.
Але єдиний рахунок не можна буде використати для сплати ПДВ та акцизного податку з пального і спирту, оскільки для їхньої сплати є дві інші, спеціальні системи електронного адміністрування.
Крім того, платник податків матиме право вільно розпоряджатися коштами на єдиному рахунку, перераховуючи їх, наприклад, і на рахунки для сплати ПДВ.
Для відкриття єдиного рахунку платники податків подаватимуть заяву до ДПС, через свій електронний кабінет. У свою чергу, ДПС надсилатиме Казначейству усі дані про платника, які будуть необхідні Казначейству для перерахування його податкових платежів.
Платник податків у будь-який час зможе поповнити єдиний рахунок своїми коштами, які він планує витратити на сплату податків та зборів. Поповнити рахунок можна буде як зі свого банківського рахунку, так і через касу банку або інші платіжні пристрої. Доступ до єдиного рахунку платник матиме через свій електронний кабінет.
Основна мета цих законодавчих змін — спростити процедуру сплати податків.
«Завдяки єдиному рахунку платники податків витрачатимуть менше свого часу на формування платіжних доручень. На платника більше не впливатиме зміна реквізитів бюджетних рахунків, оскільки вони оновлюватимуться у його кабінеті автоматично. Наслідком стане зменшення кількості помилково та надміру сплачених податків», — заявили у Мінфіні.