Попередня оплата за товари: чи є право на бюджетне відшкодування ПДВ

Порядок бюджетного відшкодування ПДВ

Суму податку, що підлягає сплаті до Держбюджету або бюджетному відшкодуванню, визначають як різницю між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду (п. 200.1 Податкового кодексу України; ПК).

Попередня оплата за товари: чи є право на бюджетне відшкодування ПДВ

При від’ємному значенні така сума, підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг.

Датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата тієї події, що відбулася раніше:

  • дата списання коштів з банківського рахунку на оплату товарів/послуг;
  • дата отримання товарів/послуг (п. 198.2 ПК).

Тому при попередній оплаті за товари/послуги у підприємства виникає право на податковий кредит, перевищення якого над податковими зобов’язаннями дає право претендувати на бюджетне відшкодування ПДВ.

Лист ДПС від 31.10.2019 № 1130/6/99-00-04-02-03-15/ІПК


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий кредит з ПДВ 2024: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
153298

Ризики невизнання податкового кредиту

Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
1112

Податковий борг: чим ризикує покупець, постачальник якого його має

Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.
2507

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді