Як уникнути криміналу через чорну зарплату: 3 ТОП-ПОРАДИ
Прийнято Закон «Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України», який:
- удосконалює порядок здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю;
- зменшує економічно необґрунтовані штрафні санкції за порушення норм трудового законодавства.
Проєкт Закону зареєстровано від 02.09.2019 № 1233.
До роботодавців замість штрафу застосовуватимуть письмове попередження, якщо вони:
- фактично допустили працівника до роботи без оформлення трудового договору;
- оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
- виплатили заробітну плату без нарахування та сплати ЄСВ та податків.
За повторно порушення протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження, то до такого роботодавця застосовуватимуть штраф у чотирьохкратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
Розмір штрафу Держпраці 2020 за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці зменшено до суми двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.
Також зменшено розмір штрафу за недопуск до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, або виплати заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ та податків. Штраф становитиме у восьмикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.
За усі інші порушення вимог трудового законодавства до роботодавців застосовуватимуть письмове попередження. Якщо протягом останніх 12 календарних місяців з дати виявлення правопорушення таке порушення буде вчинено повторно, то до роботодавця застосовуватимуть штраф у розмірі мінімальної заробітної плати.