А ви знаєте, що змінилося, доки ви спали?
Громадяни України, які є власниками ID-карток, мають можливість отримати послугу з внесення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на безконтактний електронний носій (чіп) ID-картки.
Це надасть громадянам можливість користуватися різноманітними електронними сервісами державних органів, отримувати адміністративні і банківські послуги, відкривати та вести бізнес тощо, не виходячи з дому.
Послуга безоплатна та буде доступною для громадян України, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП становитиме 2 роки.
Наразі послугу можна отримати двома способами:
- одразу після отримання нової ID-картки — у територіальному підрозділі ДМС за місцем реєстрації особи;
- записати на раніше видану ID-картку — у будь-якому територіальному підрозділі ДМС, незалежно від місця реєстрації.
Важливо: для запису КЕП на чіп ID-картки потрібен PIN-код (PIN 2), який особисто зазанчає власник ID-картки під час її отримання.
Оформлення КЕП та внесення його на чіп ID-картки не є обов’язковим і здійснюють за бажанням. Однак, в разі небажання власника ID-картки отримати таку послугу, він не зможе скористатися усіма перевагами електронного підпису.
На практиці трапляється, що склали і підписали документ в різний час. З’ясуємо, як це впливає на податковий та бухгалтерський облік.