Коли облікова політика захистить від податківців: судова практика
Законопроєкт № 1209-1 щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві вже направили на підпис Президентові. Тобто його розблокували. Таку інформацію зазначили у карточці законопроєкту на сайті ВРУ. Кінцевого тексту документу не має.
ДО ВІДОМА
Прийнятий законопроєкт № 1209-1 вносить зміни до 20 законодавчих актів. Зокрема, до:
- Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в частині приведення у відповідність до чинного законодавства назв центральних органів виконавчої влади, що здійснюють адміністрування ЄСВ, уточнення порядку направлення вимоги про сплату недоїмки з ЄСВ, внесення змін до розміру штрафних санкцій за порушення вимог, передбачених цим Законом;
- Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо уточнення формули розрахунку питомої ваги вартості реалізованих сільськогосподарських товарів, при досягненні якої у сільськогосподарського товаровиробника виникає право на отримання бюджетної дотації;
- Закону України «Про судовий збір» стосовно встановлення максимальної величини ставки судового збору за поданням до адміністративного суду апеляційної або касаційної скарги на рішення суду.
Також внесли зміни до ще 63 законодавчих актів України, якими узгоджують питання розподілу повноважень між податковою та митною службами.
Разом з тим, запропонували детальніше визначити механізм адміністрування і механізм оскарження рішень по донарахуванню з ЄСВ.
Звертаємо увагу, що до другого читання текст законопроєкту запропонували доповнити нормою, яка вносить зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV. А саме, «Прикінцеві положення» Закону доповнити новим пунктом такого змісту:
«Першим звітним періодом, за який підприємства, які зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти, подають фінансову звітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі, є 2020 рік».
А що із законопроєктом №1210? Скоріше за все, його розблокують уже у найближчі дні.