Працівниця може звільнитися за власним бажанням (ст. 38, 39 Кодексу законів про працю України; КЗпП) або за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП) у період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Тут заборон немає. Якщо після звільнення вона надасть продовження листка непрацездатності зв’язку з вагітністю та пологами, то такий листок також оплачують. Адже право на допомогу виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення).
У цьому випадку право на допомогу по вагітності та пологах настало в період, коли працівниця перебувала у трудових відносинах із роботодавцем. Саме тоді відкрили перший листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами.
Лікарняний на 14 к. дн., що видають у разі ускладнених пологів, є продовженням першого лікарняного листка по вагітності та пологах. Тому роботодавець зобов’язаний нарахувати і виплатити колишній працівниці за рахунок коштів Фонду соцстраху допомогу по вагітності та пологах за 14 к. дн. При цьому факт звільнення її за власним бажанням у період декретної відпустки значення не має.