Як відповісти на запит податківців: сім порад від Головбух Агро
Вичерпний перелік членів фермерського господарства визначили частиною третьою статті 3 Закону України «Про фермерське господарство» від 19.06.2003 № 973-IV. З 01.01.2018 вони зобов’язані ставати на облік у контролюючих органах як платники ЄСВ.
Для взяття на облік члени фермерського господарства подають до податкової за місцем проживання заяву про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 12-ЄСВ. До заяви додають підтвердні документами щодо дати набуття членства у фермерському господарстві. Такими документами є:
- договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства
- статут фермерського господарства, тощо.
Зробити це треба упродовж 10 к. дн. після внесення змін до установчих документів фермерського господарства.
Заяву має додатково підписати голова фермерського господарства.
Цю норму не поширюють на членів фермерських господарств, які вже є застрахованими особами. Тобто, є найманими працівниками або ФОП.
Не зобов’язані ставати на облік як платники ЄСВ члени фермерського господарства, які:
- отримують пенсію за віком або за вислугою років;
- є особами з інвалідністю;
- досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09 .07.2003 №1058-IV;
- отримують пенсію або соціальну допомогу (ч. 4 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).
Контролюючий орган наступного робочого дня з дня взяття на облік членів фермерського господарства безплатно надсилає/вручає повідомлення про взяття їх на облік за формою № 2-ЄСВ.
За інформацією ДПС у Дніпропетровській області
Облікова політика — внутрішній документ агропідприємства. Проте норми, які підприємство закладає до облікової політики, можуть як допомогти врятувати від ризиків, так і зашкодити