За затримку розрахунку при звільненні працівника роботодавець сплатить більше 300 тис. грн

Працівник не міг отримати протягом 222 днів після припинення трудових відносин із роботодавцем всі належні йому при звільненні виплати. Так, відповідно до наказу роботодавця, працівника звільнено із займаної посади в грудні 2018 року за угодою сторін згідно з пунктом 1 статті 36 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП).

За затримку розрахунку при звільненні працівника роботодавець сплатить більше 300 тис. грн

Розрахунок у день звільнення з працівником не проведено, остаточно він відбувся лише в листопаді 2019 року. Період затримки виплати належних платежів становив 222 дні (враховуючи п’ятиденний робочий тиждень). Вказані вище обставини відповідач не заперечував, про що свідчить видана ним довідка.

Відповідно до статті 47 КЗпП, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, передбачені статті 116 КЗпП України (у день звільнення). Однак він цього не зробив.

Відтак, суд вирішив стягнути з роботодавця на користь колишнього працівника середній заробіток за час затримки розрахунку в сумі 328 608,84 грн з відрахуванням при виплаті всіх обов’язкових податків та платежів, а також судовий збір в розмірі 3286,09 грн.

За інформацією Судової влади України


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: жовтень

Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
19785

Страховий стаж для виходу на пенсію

У статті експерт розкаже все про страховий стаж для виходу на пенсію. Зручні таблиці допоможуть, коли постали перед потребою, як визначити страховий стаж для пенсії
113624

Резерв премій за підсумками року: створюємо та коригуємо

Підприємство нараховує резерв на виплату винагороди за підсумками року. У вересні керівництво помітило, що планові показники не виконало, тому вирішило не виплачувати працівникам премію за результатами поточного року. Чи можна відкоригувати резерв посеред року? Якщо так, то як це задокументувати?
7480

Індекс інфляції на 2024 рік

У статті знайдете актуальний індекс інфляції та індекс споживчих цін 2024 у таблицях
196591

Наказ про преміювання працівників

Один із методів заохочення працівників до роботи — преміювання. У статті розповімо, як документально оформити — скласти наказ. Також для вас — наказ про преміювання працівників зразок
77925

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді