Професійна сертифікація головбуха медичного КНП — 2020 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️
Фонд соцстраху нагадує, що сума виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості страхового стажу та визначають її виходячи із середньоденної заробітної плати працівника.
Середньоденну заробітну плату (дохід, грошове забезпечення) обчислюють за формулою:
нарахована за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітна плата, на яку нарахований ЄСВ / кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, невідпрацьованих з поважних причин.
Фонд оплачує лікарняні починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності й до моменту одужання або встановлення МСЕК інвалідності. Перші п’ять днів фінансує роботодавець.
У залежності від страхового стажу розмір допомоги складає:
- 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;
- 60% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 3 до 5 років;
- 70% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 5 до 8 років;
- 100% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж понад 8 років;
- 100% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають пільги відповідно до законодавства, у тому числі, постраждалим учасникам Революції Гідності за страховими випадками, які настали з 25.07.2018.
Допомогу новоприйнятому працівникові, незалежно від її виду, обчислюйте відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення). Щоб розрахувати суму допомоги, помножте середньоденний заробіток на...