Поставка товарів на умовах DPU: на яку дату визначати ПДВ-зобов’язання

UA RU

ІНКОТЕРМС 2020: ТЕКСТ+АНАЛІТИКА⋙

Підприємство в господарській діяльності при укладені договорів поставки товарів використовує умови DPU «Поставка в місці з розвантаженням» (в редакції Інкотермс 2020). Тобто датою переходу права власності на партію товару від продавця покупцю є дата відвантаження цієї партії товару в місці поставки товару. На яку дату визнавати податкові зобов’язання з ПДВ?

Що таке план BEPS і як працюватимуть правила основної і ділової мети

Поставка товарів на умовах DPU: на яку дату визначати ПДВ-зобов’язання

При постачанні товарів, оплата за які не відбулася і постачальник не визначає податкові зобов’язання за касовим методом, датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ є дата, на яку припадає початок передачі товару від постачальника або безпосередньо покупцю, або організації, яка здійснюватиме доставку покупцю цього товару будь-яким способом (перевезення, пересилання тощо).

Отже, дата виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів не завжди залежить від дати переходу права власності на товар.

Підтвердженням дати, на яку припадає початок передачі (переміщення) товару, є дата, яка визначає фізичне переміщення товару зі складу (або будь-якого місця зберігання) продавця з метою доставки зазначеного товару покупцеві. Це може бути дата, вказана у документах на перевезення (переміщення, пересилання) товару, які відповідно до статті 307 ГК оформляють в установленій формі з складанням комплекту перевізних документів з урахуванням виду транспорту, яким здійснюють перевезення.

Відповідно до вимог пункту 201.1 ПК постачальник на дату першої з подій — на дату відвантаження товару, зобов’язаний був в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Врахуйте, що згідно зі статтею 1 ПК відносини, що виникають у сфері справляння податків регулюють виключно норми ПК, а тому врегулювання в рамках договору питань, що віднесені до сфери регулювання податкового законодавства, є неправомірним. Відповідно до частини 2 статті 1 ЦК до податкових, бюджетних відносин цивільне законодавство не застосовують, якщо інше не встановлено законом.

Тому перенесення дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ на підставі умов договору на інший строк, ніж визначений ПК, не відповідає нормам ПК.

Лист ДПС від 04.09.2020 № 3698/ІПК/99-00-05-06-02-06


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235330

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80420

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74499

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59705

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді