Відзвітуйте про стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 вчасно, щоб отримати кошти від НСЗУ

UA RU

КВАРТАЛЬНИЙ ЗВІТ № 1 НС: про що ви не знали❓❗️

Звітування за надані послуги за програмою медичних гарантій — необхідна умова для отримання оплати від НСЗУ. Щоб отримати оплату за стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19, лікарні повинні звітувати до кожного 5 числа наступного місяця.

Інформацію потрібно передавати через сервіс звітності ЕСОЗ інформаційної системи НСЗУ. У звіті варто вказати інформацію, на основі якої сформують сума оплати. Оплата за стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 складається з декількох компонентів:

  • кількість медичних команд;
  • кількість апаратів ШВЛ, в тому числі нововведених у поточному місяці;
  • кількість підтверджених випадків COVID-19;
  • коефіцієнт інтенсивності роботи - це співвідношення кількості пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії у конкретному закладі та інших закладах цього регіону.

Якщо заклад не подає звіт до потрібної дати, НСЗУ не може провести оплату і для тих закладів регіону, які відзвітували вчасно. Так як без повної інформації фахівці НСЗУ не можуть розрахувати інтенсивність роботи на рівні області. Наприклад, якщо в області 20 лікарень лікують пацієнтів з COVID-19 у стаціонарі, і хоча б один надавач відзвітував невчасно, або неправильно, оплатити надані послуги неможливо для усіх інших лікарень, так як немає даних про навантаження на медичні команди в регіоні.

Ще один важливий фактор, який впливає на оплату і про який потрібно вказати у звітності — це нововведені апарати штучної вентиляції легень. Якщо у вашому закладі у жовтні купили апарати ШВЛ, потрібно не лише зазначити це у звіті, а й до 2 листопада надіслати до НСЗУ акти введення їх в експлуатацію, супровідний лист та додаток до листа. Документи необхідно надіслати на пошту [email protected]. Без документального підтвердження оплату за нововвведений апарат ШВЛ заклад не отримає.

Зверніть увагу! Після 5 числа наступного місяця сервіс звітності закривається і виправити помилки буде неможливо. Тож оплату за те, що надавач не вніс у звіт, він зможе отримати вже у наступному звітному періоді.

За матеріалами НСЗУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли медпрацівники можуть отримати грошову допомогу при виході на пенсію

Вихід на пенсію в сучасних умовах може погіршувати матеріальний стан працівника. У медзакладів, як КНП, так і колишніх бюджетників ситуація з цим останні роки не покращилася. Отже, отримати допомогу під час виходу на пенсію для працівника — неабияка поміч. Хто й коли має право на таку допомогу — в цьому огляді
9958

Як оформити та оплатити відрядження медичних працівників

Відрядження може стосуватися кожного працівника. І медзаклад тут не виняток. Лікарі, молодший медперсонал, допоміжний персонал — усі вони можуть побувати з різних причин у відрядженні. Не говорячи уже про адміністративно-управлінський персонал та керівників, які найчастіше бувають у відрядженнях. Які особливості оформлення відряджень для медзакладів-КНП — розглянемо у консультації
4385

Харчування військовослужбовців: запитання і відповіді

Відповідаємо на запитання читачів щодо організації покращеного харчування військовослужбовців. У цій царині багато неоднозначностей, тому частина рішень — на стадії паростків. Для просування потрібні офіційні роз’яснення, яких немає. Їх отримаємо, об’єднавши зусилля
545

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді