Cтаж роботи медпрацівника менше 6-ти місяців: чи будуть обмеження у виплаті лікарняних на ізоляції

UA RU

Професійна сертифікація головбуха медичного КНП — 2020 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️

Починаючи з 19.05.2020 медичні працівники мають право на оплату листка непрацездатності, виданого з причини «11- ізоляція від COVID-19» в розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу застрахованої особи починаючи з шостого дня непрацездатності.

Cтаж роботи медпрацівника менше 6-ти місяців: чи будуть обмеження у виплаті лікарняних на ізоляції

Якщо медичний працівник захворів у зв’язку з інфікуванням коронавірусною інфекцією та захворювання не визнано гострим професійним, йому видають листок непрацездатності з причиною непрацездатності «загальне захворювання». Допомогу по тимчасовій непрацездатності в такому випадку надають на загальних підставах, а саме: починаючи з шостого дня непрацездатності залежно від страхового стажу.

У випадку відсутності шестимісячного страхового стажу у дванадцятимісячному періоді перед настанням страхового випадку (в тому числі тимчасової непрацездатності медичного працівника внаслідок захворювання на коронавірусну хворобу, якщо листок непрацездатності видано з причини — «загальне захворювання», а також з причини «ізоляція від COVID-19») потрібно застосовувати обмеження встановлене частиною першою статті 19 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV

Даною нормою визначено, що застраховані особи, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку мають страховий стаж менше шести місяців, мають право на допомогу по тимчасовій непрацездатності — виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачують страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

А як же бути з ізоляційними лікарняними звичайних працівників?

Не медпрацівникам лікарняні на період самоізоляції оплачують 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Із роз’яснення фахівців Фонду соцстраху стає зрозуміло, що якщо у «звичайного працівника» відсутній шестимісячний страховий стаж у дванадцятимісячному періоді перед настанням страхового випадку, то при розрахунку ізоляційних лікарняних буде спрацьовувати два обмеження:

  • розмір лікарняних тільки 50% середньої заробітної плати (доходу);
  • лікарняні розраховують виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачують страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

За інформацією Управління ФСС в Харківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли медпрацівники можуть отримати грошову допомогу при виході на пенсію

Вихід на пенсію в сучасних умовах може погіршувати матеріальний стан працівника. У медзакладів, як КНП, так і колишніх бюджетників ситуація з цим останні роки не покращилася. Отже, отримати допомогу під час виходу на пенсію для працівника — неабияка поміч. Хто й коли має право на таку допомогу — в цьому огляді
9958

Як оформити та оплатити відрядження медичних працівників

Відрядження може стосуватися кожного працівника. І медзаклад тут не виняток. Лікарі, молодший медперсонал, допоміжний персонал — усі вони можуть побувати з різних причин у відрядженні. Не говорячи уже про адміністративно-управлінський персонал та керівників, які найчастіше бувають у відрядженнях. Які особливості оформлення відряджень для медзакладів-КНП — розглянемо у консультації
4385

Харчування військовослужбовців: запитання і відповіді

Відповідаємо на запитання читачів щодо організації покращеного харчування військовослужбовців. У цій царині багато неоднозначностей, тому частина рішень — на стадії паростків. Для просування потрібні офіційні роз’яснення, яких немає. Їх отримаємо, об’єднавши зусилля
545

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді