Мінюст роз’яснив нюанси подання документів для державної реєстрації ТОВ в електронній формі

UA RU

Вносимо відомості про кінцевого бенефіціара: ПІДКАЗКИ ВІД ПРАВНИКІВ↪️

Щодо подання нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи (далі — КБВ), та унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі

Мін'юст звертає увагу:Мінюст роз’яснив нюанси подання документів для державної реєстрації ТОВ в електронній формі

  • якщо у заяві щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань і органів влади) (далі — заява за формою 2) у полі «Паспортні дані (серія/номер або номер)» щодо КБВ зазначено номер паспорт громадянина України (у формі картки), то нотаріально засвідчену копію такого документа подавати не потрібно;
  • якщо у заяві за формою 2 щодо КБВ поле «Унікальний номер запису в ЄДДР» заповнено та у полі «Паспортні дані (серія/номер або номер)» зазначено реквізити паспорта громадянина України для виїзду за кордон, то з цього випливає висновок, що документом, який посвідчує особу КБВ, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий за допомогою Єдиного державного демографічного реєстру. А отже нотаріально засвідчену копію такого документа подавати також не потрібно.

Разом із цим фахівці Мін'юсту наголошують, що до дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності, подання державному реєстратору документів для встановлення даних про КБВ, у тому числі нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є КБВ, не вимагається.

Щодо деяких питань, пов’язаних з відображенням відомостей про місце проживання/місцезнаходження у заяві за формою 2

Заявою за формою 2 передбачено зазначення типу приміщення у розділах про місце проживання КБВ, місце проживання (місцезнаходження) засновника/учасника, місцезнаходження юридичної особи.

Відсутність номеру приміщення у випадку, якщо тип приміщення може не передбачати наявність номеру приміщення (наприклад, приватний будинок), не є підставою для відмови у державній реєстрації.

Також, заявою за формою 2 передбачено зазначення типу (площа, вулиця, провулок тощо) та назви площі, вулиці, провулку тощо.

Якщо у нотаріально засвідченій копії документа, що посвідчує особу-КБВ, містяться відомості про місце проживання громадянина України до моменту перейменування географічних об’єктів, натомість, у заяві за формою 2 у графі «тип (площа, вулиця, провулок тощо) та назва площі, вулиці, провулку тощо» вказано актуальну назву (після перейменування) того ж географічного об’єкту, це не є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.

Щодо деяких питань, пов’язаних із заявником, який подає документи для державної реєстрації в електронній формі

Стосовно заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, поданих через Єдиний державний веб-портал електронних послуг «Портал Дія» (далі — Портал Дія), заявниками можуть бути:

  • при поданні заяви про створення товариства з обмеженою відповідальністю на підставі модельного статуту — засновник (один із засновників) юридичної особи;
  • при поданні заяви про перехід юридичної особи на діяльність на підставі модельного статуту — керівник юридичної особи.

Відповідно, подання вказаними заявниками документів для державної реєстрації створення ТОВ на підставі модельного статуту або переходу юридичної особи на діяльність на підставі модельного статуту, не може бути підставою для відмови у державній реєстрації.

Зверніть увагу, що при формуванні документів на Порталі Дія засновник, який формує необхідний пакет документів, зазначається як заявник. При цьому, функціонал програмного забезпечення Порталу Дія дозволяє забезпечити накладення КЕП кожного із засновників юридичної особи у випадку створення ТОВ на підставі модельного статуту, а також керівника юридичної особи та кожного з учасників — у випадку переходу юридичної особи на діяльність на підставі модельного статуту на повний пакет документів, що подається для державної реєстрації відповідно до вимог Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Ця новина уже на Facebook, збережіть собі як пам’ятку, щоб уберегтися від штрафів

Щодо зазначення цифрового коду модельного статуту

Якщо заявник обрав редакцію модельного статуту «за замовчуванням», у заяві за формою 2 у блоці «Редакція модельного статуту» проставляє лише позначку у полі «за замовчуванням» (без зазначення цифрового коду), а у рішенні засновників про створення товариства, що діє на підставі модельного статуту, або рішенні учасників про провадження діяльності на підставі модельного статуту відображає цифровий код модельного статуту, сформованого відповідно до Єдиного алгоритму формування цифрового коду модельного статуту товариства з обмеженою відповідальністю (далі — Єдиний алгоритм) — 01000000000000000000000999000000011111990000000000009901119999999990000 (вказаний цифровий код відповідає редакції модельного статуту «за замовчуванням»).

Якщо заявник обрав власну редакцію модельного статуту, у заяві за формою 2 у блоці «Редакція модельного статуту» проставляє позначку у полі «обрана засновниками (учасниками) (цифровий код модельного статуту)» та відображає цифровий код модельного статуту, сформований відповідно до Єдиного алгоритму. Зазначений цифровий код також відображають у рішенні засновників про створення товариства, що діє на підставі модельного статуту, або рішенні учасників про провадження діяльності на підставі модельного статуту.

Щодо зазначення відомостей про обрання системи оподаткування

Заявою за формою 2 передбачено можливість (у разі виявлення такого бажання) зазначити відомості про обрання системи оподаткування.

Якщо заявник не обрав жодного із запропонованих для заповнення полів (Зареєструвати платником податку на додану вартість/Обираю спрощену систему оподаткування, обліку та звітності), вважається, що він обрав загальну систему оподаткування без включення до реєстру платників ПДВ.

Необрання заявником жодної із позначок і, відповідно, обрання загальної системи оподаткування, не є підставою для відмови у державній реєстрації.

Лист Мін’юсту від 13.11.2020 № 9338/8.4.4/32-20


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
641

Порядок ліквідації підприємства

Ліквідація — це одна з форм припинення діяльності суб’єкта господарювання. Відсутність правонаступництва, тобто передачі прав та обов’язків третій стороні, відрізняє її від реорганізації. Яка послідовність дій при ліквідації, у якій черзі погашаються борги та як звільнити працівників при ліквідації? Що таке ліквідаційний баланс підприємства? Розглянемо, як здійснюється ліквідація юридичної особи у 2024 році з огляду на воєнний стан
82330

Бухгалтерська довідка: коли та як складати

Консультація допоможе оформити бухдовідку якщо затримуються документи від контрагента, треба виправити помилку або задокументувати госпоперацію, коли немає типової форми первинки. Як застосовувати бухдовідку — вчергове роз’яснив Мінфін, а експерт підготувала колекцію зразків бухдовідок для різноманітних ситуацій
87973

Послуги кейтерингу: облік та організація

Одне з віянь сьогоднішнього часу – спрощення та передача несуттєвих для підприємства, закладу, установи процесів іншим, більш професійним у цьому виконавцям. Кейтеринг – що це, навіщо він потрібен та як вести облік кейтерингу
3129

Облікова політика підприємства

В обліковій політиці підприємство закріплює свій вибір у варіативних правилах ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності. Або ж — зазначає свій підхід до обліку, якщо нормативка не передбачає варіантів обліку щодо окремих операцій. Облікова політика не раз була надійним помічником підприємств під час судових тяжб із податківцями. Тож підходьте до її розробки стратегічно, а головне — дотримуйтесь обраних в ній правил, щоб сформувати механізм захисту у разі претензій фіскальних органів та можливих судових спорів
90650

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді