Акцизний податок, ліцензування, застосування ПРРО: зміни в законодавстві із 01.01.2021

5 РРО-ЗАПИТАНЬ, ЯКІ ЦІКАВЛЯТЬ КОЖНОГО БУХГАЛТЕРА↪️

Податківці провели брифінг, на якому розповідали про зміни в законодавстві з 01.01.2021 по акцизному податку та ліцензуванню та про переваги програмних ПРРО.

Ця новина уже на Facebook, долучайтеся до спільноти бухгалтерів

Акцизний податок, ліцензування, застосування ПРРО: зміни в законодавстві із 01.01.2021

З 1 січня 2021 року наберуть чинності зміни в законодавстві у частині акцизного податку та ліцензуванні. Запровадять ліцензію на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, становитиме 780 гривень на кожне місце торгівлі.

Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, мають право продавати рідини, що використовуються в електронних сигаретах, без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі такими рідинами.

Щоб отримати ліцензію на право оптової торгівлі та право виробництва рідин, що використовуються в електронних сигаретах, необхідно звертатися до ДПС.

Щодо новацій у сфері застосування РРО зазначили, що у порівнянні з «класичним» РРО, програмний РРО простіший у використанні. До застосування програмних РРО можуть перейти за власним бажанням будь-які суб’єкти господарювання, які:

  • до цього застосовували класичні РРО і вирішили застосовувати програмні РРО, у тому числі з причини закінчення строку експлуатації класичних РРО або незручностей, пов’язаних із застосуванням класичних РРО, наприклад, при інтернет-торгівлі;
  • до цього не застосовували класичні РРО, але вже досягли обсягів; або розпочали діяльність, при якій застосування реєстраторів є обов’язковим, і обрали не класичний, а програмний РРО.

Також податківці повідомили про відтермінування до 01.01.2022 обов’язкового застосування РРО для окремих ФОПів - спрощенців.

За матеріалами ГУ ДПС у Харківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
25

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1213

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
643

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2183

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4914

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді