Акцизний податок, ліцензування, застосування ПРРО: зміни в законодавстві із 01.01.2021

5 РРО-ЗАПИТАНЬ, ЯКІ ЦІКАВЛЯТЬ КОЖНОГО БУХГАЛТЕРА↪️

Податківці провели брифінг, на якому розповідали про зміни в законодавстві з 01.01.2021 по акцизному податку та ліцензуванню та про переваги програмних ПРРО.

Ця новина уже на Facebook, долучайтеся до спільноти бухгалтерів

Акцизний податок, ліцензування, застосування ПРРО: зміни в законодавстві із 01.01.2021

З 1 січня 2021 року наберуть чинності зміни в законодавстві у частині акцизного податку та ліцензуванні. Запровадять ліцензію на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, становитиме 780 гривень на кожне місце торгівлі.

Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, мають право продавати рідини, що використовуються в електронних сигаретах, без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі такими рідинами.

Щоб отримати ліцензію на право оптової торгівлі та право виробництва рідин, що використовуються в електронних сигаретах, необхідно звертатися до ДПС.

Щодо новацій у сфері застосування РРО зазначили, що у порівнянні з «класичним» РРО, програмний РРО простіший у використанні. До застосування програмних РРО можуть перейти за власним бажанням будь-які суб’єкти господарювання, які:

  • до цього застосовували класичні РРО і вирішили застосовувати програмні РРО, у тому числі з причини закінчення строку експлуатації класичних РРО або незручностей, пов’язаних із застосуванням класичних РРО, наприклад, при інтернет-торгівлі;
  • до цього не застосовували класичні РРО, але вже досягли обсягів; або розпочали діяльність, при якій застосування реєстраторів є обов’язковим, і обрали не класичний, а програмний РРО.

Також податківці повідомили про відтермінування до 01.01.2022 обов’язкового застосування РРО для окремих ФОПів - спрощенців.

За матеріалами ГУ ДПС у Харківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240928

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103748

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді