Акцизний податок, ліцензування, застосування ПРРО: зміни в законодавстві із 01.01.2021

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

5 РРО-ЗАПИТАНЬ, ЯКІ ЦІКАВЛЯТЬ КОЖНОГО БУХГАЛТЕРА↪️

Податківці провели брифінг, на якому розповідали про зміни в законодавстві з 01.01.2021 по акцизному податку та ліцензуванню та про переваги програмних ПРРО.

Ця новина уже на Facebook, долучайтеся до спільноти бухгалтерів

Акцизний податок, ліцензування, застосування ПРРО: зміни в законодавстві із 01.01.2021

З 1 січня 2021 року наберуть чинності зміни в законодавстві у частині акцизного податку та ліцензуванні. Запровадять ліцензію на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, становитиме 780 гривень на кожне місце торгівлі.

Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, мають право продавати рідини, що використовуються в електронних сигаретах, без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі такими рідинами.

Щоб отримати ліцензію на право оптової торгівлі та право виробництва рідин, що використовуються в електронних сигаретах, необхідно звертатися до ДПС.

Щодо новацій у сфері застосування РРО зазначили, що у порівнянні з «класичним» РРО, програмний РРО простіший у використанні. До застосування програмних РРО можуть перейти за власним бажанням будь-які суб’єкти господарювання, які:

  • до цього застосовували класичні РРО і вирішили застосовувати програмні РРО, у тому числі з причини закінчення строку експлуатації класичних РРО або незручностей, пов’язаних із застосуванням класичних РРО, наприклад, при інтернет-торгівлі;
  • до цього не застосовували класичні РРО, але вже досягли обсягів; або розпочали діяльність, при якій застосування реєстраторів є обов’язковим, і обрали не класичний, а програмний РРО.

Також податківці повідомили про відтермінування до 01.01.2022 обов’язкового застосування РРО для окремих ФОПів - спрощенців.

За матеріалами ГУ ДПС у Харківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12043

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52435

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді