5 РРО-ЗАПИТАНЬ, ЯКІ ЦІКАВЛЯТЬ КОЖНОГО БУХГАЛТЕРА↪️
Податківці провели брифінг, на якому розповідали про зміни в законодавстві з 01.01.2021 по акцизному податку та ліцензуванню та про переваги програмних ПРРО.
Ця новина уже на Facebook, долучайтеся до спільноти бухгалтерів ⏩
З 1 січня 2021 року наберуть чинності зміни в законодавстві у частині акцизного податку та ліцензуванні. Запровадять ліцензію на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, становитиме 780 гривень на кожне місце торгівлі.
Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, мають право продавати рідини, що використовуються в електронних сигаретах, без отримання окремої ліцензії на право роздрібної торгівлі такими рідинами.
Щоб отримати ліцензію на право оптової торгівлі та право виробництва рідин, що використовуються в електронних сигаретах, необхідно звертатися до ДПС.
Щодо новацій у сфері застосування РРО зазначили, що у порівнянні з «класичним» РРО, програмний РРО простіший у використанні. До застосування програмних РРО можуть перейти за власним бажанням будь-які суб’єкти господарювання, які:
- до цього застосовували класичні РРО і вирішили застосовувати програмні РРО, у тому числі з причини закінчення строку експлуатації класичних РРО або незручностей, пов’язаних із застосуванням класичних РРО, наприклад, при інтернет-торгівлі;
- до цього не застосовували класичні РРО, але вже досягли обсягів; або розпочали діяльність, при якій застосування реєстраторів є обов’язковим, і обрали не класичний, а програмний РРО.
Також податківці повідомили про відтермінування до 01.01.2022 обов’язкового застосування РРО для окремих ФОПів - спрощенців.