⚡️ ОБ’ЄДНАННЯ ЄСВ ТА ПДФО: ЄДИНА ЗВІТНІСТЬ 2021 ⚡️
Уряд розробив Порядок надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, розрахунку її розміру, стягнення, повернення невикористаної її суми. Відповідний проєкт постанови КМУ оприлюднили на сайті Профспілок.
Таку допомогу виплачуватимуть суб’єктам господарювання за заявами, які подають центрів зайнятості до 21.1.2020 включно. Документи, подані після цієї дати не розглядатимуть.
Згідно порядку допомогу надаватимуть суб’єктам господарювання, які вимушено скоротили або можуть скоротити тривалість робочого часу працівників, в тому числі через простій, після впровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, для виплати наманим працівникам, на підставі заяви та відомостей про найманих працівників.
Допомогу не надаватимуть:
1) за найманих працівників:
- які на дату звернення працюють у роботодавця та за яких роботодавець сплатив ЄСВ менше ніж усі місяці третього кварталу 2020 року;
- які працюють у роботодавця за сумісництвом;
2) суб’єктам господарювання:
- період від дати державної реєстрації яких до набрання чинності Законом становить менше 3 місяців;
- які на дату набрання чинності Законом отримують допомогу по частковому безробіттю та/або допомогу по частковому безробіттю на період карантину;
- діяльність яких на дату набрання чинності цим Законом, за даними ЄДР припинена, перебуває у стані припинення або банкрутства.
Якщо не проведете обов’язкового аудиту річної фінзвітності або проведете його несвоєчасно чи залучите «неправильних» аудиторів, доведеться сплатити штраф.
Розмір допомоги визначатимуть пропорційно робочому часу працівника, який скорочено або заплановано скоротити, у тому числі через простій, та не може перевищувати 8 тис. грн на одного працівника.
У разі скорочення тривалості робочого часу працівника, розмір допомоги визначатимуть за формулою.