⚡️ ЄДИНА ЗВІТНІСТЬ: ЕКСПЕРТ ДОПОМОЖЕ РОЗІБРАТИСЯ ЗІ СКЛАДНОЮ НОВИНКОЮ ⏩
Якщо в декларації з податку на прибуток за минулий звітний (податковий) період виявили помилки, а показники фінансової звітності за такий період не потрібно виправляти, то з уточнюючою декларацією не подаєте фінансову звітність повторно.
Якщо ж виявили помилки у фінансовій звітності, яка є додатком ФЗ до декларації, подаєте разом з уточнюючою декларацією виправлену фінансову звітність.
При поданні електронної фінансової звітності електронну уточнюючу декларацію подаєте після подання виправленої фінансової звітності.
Якщо подаєте виправлену фінансову звітність у паперовому вигляді, то подаєте до податкової за основним місцем обліку із супровідним листом.
Незалежно від того виправляєте показники фінансової звітності чи ні, при поданні уточнюючої декларації у таблиці «Наявність додатків» проставляєте позначку у графі «П(С)БО» або «МСФЗ» графи «ФЗ» та зазначаєте відомості про форми фінансової звітності, які подаєте до податкової.
Також маєте право подати доповнення до уточнюючої декларації, яке складаєте у довільній формі та буде використане контролерами при аналізі показників такої декларації. У такому разі зазначаєте про цей факт у спеціально відведеному місці в декларації, а доповнення буде невід’ємною її частиною.
Законодавець ухвалив зміни до ПКУ. Для когось це стало подарунком, а дехто, навпаки, дістав додатковий податковий тягар. Зосередимося на десятці найцікавіших змін до Податкового кодексу України.