ЄДИНИЙ РАХУНОК — 2021: ПЕРЕЙТИ ЧИ ВІДМОВИТИСЯ❓❗️
З 26.02.2021 діють нові правила заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або ЄСВ, а також на єдиний рахунок (наказ Мінфіну від 31.12.2020 № 847).
Під час оформлення розрахункових документів мають бути заповнені усі 14 обов’язкових полів реквізиту «Призначення платежу», розділених між собою знаком «;», кожне з яких містить належну інформацію або знак «;» як ознаку наявності відповідного поля у разі, коли таке поле не підлягає заповненню (останнє з 14-ти полів завжди містить знак «#»).
Платники, які сплачують кошти на єдиний рахунок, у реквізиті «Призначення платежу» можуть визначити напрям використання коштів (одного чи кількох одержувачів) або не визначити такий напрям.
Суми платежів за розрахунковими документами, за якими платник визначив або не визначив напрям використання коштів, сплачених на єдиний рахунок, включають до реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунка з урахуванням черговості сплати.
До вашої уваги Наказ № 734. На перший погляд він здається глобальним, адже викладає у нових редакціях податкову накладну (ПН), розрахунок коригування (РК), ПДВ-декларацію. Які фундаментальні зміни й точкові покращення сховалися у цьому нормативі? З’ясуємо.