⚡️НОВА ПОДАТКОВА НАКЛАДНА ТА ПДВ-ДЕКЛАРАЦІЯ: ЧИ СТАЛАСЯ РЕВОЛЮЦІЯ⚡️
Законотворці зареєстрували законопроєкт щодо підтримки бізнесу на період локдауну. Він є альтернативним до Президентського проєкту №5300.
На відміну від законопроєкту № 5300 депутати пропонують:
1. Додаткові заходи підтримки застрахованих осіб, які втратили роботу:
- збільшення на 2021 рік розміру допомоги по безробіттю, який визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) залежно від страхового стажу особи, яка отримала статус безробітного;
- збільшення на 2021 рік тривалості періодів, протягом яких допомога по безробіттю виплачується у розмірі 100% і 80% від призначеного розміру;
- продовження виплати допомоги по безробіттю на час карантину у разі, якщо закінчення строку виплати припадає на цей період.
2. Віднесення осіб, які втратили роботу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів, передбачених карантином та/або надзвичайною ситуацією, до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Таким чином, за працевлаштування цих осіб протягом 1-го року може надаватися компенсація фактичних витрат у розмірі ЄСВ при працевлаштуванні строком не менше ніж на 2 роки.
3. Запровадити для роботодавців за працевлаштування строком не менше ніж на 1 рік звільнених через карантин осіб щомісячну часткову компенсацію витрат на оплату праці у сумі мінімальної заробітної плати, яка виплачуватиметься протягом карантину та 3-х місяців після його закінчення.
4. Надати право за власним бажанням не сплачувати за себе ЄСВ для підприємців-спрощенців, самозайнятих осіб та членів фермерських господарств у квітні, травні та червні 2021 року.
5. Для суб’єктів малого підприємництва передбачити надання компенсації фактичних витрат у розмірі ЄСВ за працевлаштування безробітних на нові робочі місця у будь-яких видах економічної діяльності, а не лише у пріоритетних, як це передбачено сьогодні.
6. Доручити Уряду протягом 2-х тижнів подати до Верховної Ради України пропозиції:
- щодо збільшення не менше ніж на 50% видатків на функціонування Фонду розвитку підприємництва з метою охоплення державною фінансовою підтримкою більш широкого кола суб'єктів господарювання та розширення програм часткової компенсації процентних ставок за кредитами, що надаються суб’єктам малого підприємництва, у тому числі мікропідприємництва, та середнього підприємництва;
- щодо зменшення податкового навантаження на суб’єктів господарювання на період запроваджених на всій території України додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).