Строки надання письмового аудиторського висновку, що підтверджує фінзвітність КІК

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

У ДПС пояснили протягом якого строку фізособа-контролююча особа зобов’язана надати письмовий аудиторський висновок, що підтверджує фінансову звітність КІК, на запит контролюючого органу

image89

Вимоги щодо складання та подання Звіту про контрольовані іноземні компанії (далі – Звіт про КІК) встановили пунктом 39-2.5 Податкового кодексу України; ПК. Зокрема, передбачили, що контролюючі особи зобов’язані подавати Звіт про КІК до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі.

До Звіту про КІК в обов’язковому порядку додають завірені належним чином копії фінзвітності КІК, що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний (податковий) рік.

Якщо законодавством іноземної юрисдикції податкового резидентства КІК не передбачили обов’язку складання фінзвітності, контролююча особа повинна забезпечити складання фінзвітності КІК відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності.

За наявності у контролюючого органу сумнівів щодо достовірності поданої фінзвітності КІК контролюючий орган має право вимагати надання письмового висновку аудиторської компанії, що підтверджує фінзвітність КІК, не раніше ніж через 15 місяців після завершення звітного періоду, щодо якого розраховують скоригований прибуток КІК (абз. 3 пп. 39-2.3.1 ПК).

Такий письмовий висновок надає аудиторська компанія, що має право на проведення аудиту фінзвітності у відповідній іноземній юрисдикції, та не може містити негативний висновок або відмову від надання висновку (абз. 4 пп. 39-2.3.1 ПК).

Під час проведення перевірки контролююча особа зобов’язана забезпечити надання контролюючому органу за його запитом копії первинних документів щодо окремих або всіх операцій КІК. Документи подає протягом одного місяця з дати отримання платником відповідного запиту в засвідчених копіях. У разі подання документів англійською мовою переклад українською мовою не вимагають.

При необхідності отримання додаткових документів, що підтверджують здійснення фінансово-господарських операцій КІК під час проведення перевірки, їх надає платник протягом 30 календарних днів з дати отримання додаткового запиту контролюючого органу.

При наявності сумнівів щодо достовірності або повноти наданих документів або ненадання повного комплекту документів контролюючий орган може вимагати від контролюючої особи надання аудиторського висновку щодо фінзвітності КІК, який не може містити відмову від надання висновку або негативного висновку.

При наданні контролюючою особою аудиторського висновку аудиторської компанії, що має право на проведення аудиту фінзвітності у відповідній іноземній юрисдикції, що підтверджує фінансові результати КІК, такий аудиторський висновок є достатнім документом, на основі якого визначають прибуток КІК до оподаткування та обчислюють скоригований прибуток КІК. Подання контролюючою особою такого аудиторського висновку не потребує надання нею додаткових документів для підтвердження прибутку КІК до оподаткування.

Тож, на запит контролюючого органу фізособа-контролююча особа зобов’язана надати письмовий аудиторський висновок, що підтверджує фінзвітність КІК, протягом одного місяця, тобто не пізніше 30 календарних днів, з дати отримання платником запиту контролюючого органу.

За інформацією ДПС у Черкаській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір аутстафінгу: зразок

Підбір і передача працівників за договором аутстафінгу — популярна модель у сфері послуг, зокрема в ІТ. Водночас закон її майже не регулює. Це спричинює ризики — як для компанії, так і для персоналу. У консультації: що таке аутстафінг і як він працює; на що звернути увагу під час укладення такого договору; зразок договору аутстафінгу
18271

Як діяти, якщо виникла пересортиця

Причиною нестач або лишків ТМЦ може бути й звичайна плутанина під час здійснення операцій з окремими видами запасів. У такій ситуації, найпевніше, маємо справу з пересортицею. А взаємозалік інвентаризаційних різниць провести можна не завжди. За яких умов це дозволено і якими будуть податкові наслідки пересортиці — у статті
8258

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
15173

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38868

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді