Бізнес не підтримує Нацстратегію доходів через значні корупційні ризики

Питання податкової та митної політики, економічного розвитку, зміни у спрощеній системі оподаткування і Національну стратегію доходів-2030 обговорили під час онлайн-зустрічі представники податкового комітету ВРУ, Українська рада бізнесу, керівники бізнес-асоціацій та підприємці з різних регіонів України

Бізнес не підтримує Нацстратегію доходів через значні корупційні ризики

Національна сертифікація бухгалтерів — 2025

Так, в Асоціації платників податків України, запропонували механізм сприяння працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб та вирішення кадрових проблем для релокованого бізнесу. Зокрема, запропонували звільнення від утримання ПДФО і ЄСВ впродовж одного року. Таким чином, роботодавці будуть зацікавлені в тому, щоб приймати переселенців на роботу, а самі ВПО матимуть стимул йти працювати, а не лише отримувати соціальну допомогу від держави. Йдеться про 3,8 млн переселенців, від 18 років і старших.

Питання перезавантаження митниці порушили представники Торгово-промислової палати. Зокрема, просять прискорити реалізацію законопроєктів про перезавантаження митниці, БЕБ і податкової служби.

Також серед пропозицій бізнес асоціацій озвучили ідею щодо непотрібності РРО, у разі якщо розрахунки під час дистанційної торгівлі здійснюють на карту-ключ, прив’язану до рахунку підприємця у банку.

Крім того, обговорювали пропозицію, щоб в межах доопрацювання законопроєкту «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження спеціального режиму оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності» від 20.10.2023 № 10166 для підприємців із найнижчим доходом ставки фіксованого податку встановлювали місцеві громади. Такий податок допоможе вивести з «тіні» самозайнятих підприємців і дозволить поповнювати місцеві бюджети.

Представники Всеукраїнської приватної асоціації підприємців, проаналізували Національну стратегію доходів-2030 і реформу спрощеної системи оподаткування. Зокрема, зауважили, що в реформі спрощеної системи головний акцент роблять на малому бізнесі, тоді як аналіз доводить, що головні втрати бюджет несе від зловживань великого бізнесу. Тому вважають доцільним зайнятися в першу чергу реформою загальної системи оподаткування. Адже складність цієї системи, можливості для зловживань призводять до того, що підприємці залишаються на спрощеній системі навіть тоді, коли обіг зростає.

У Національній платформі малого й середнього бізнесу пообіцяли направити свої пропозиції до Стратегії, які б враховували не лише питання збільшення доходів бюджету, а і витрати бізнесу на адміністрування ПДВ, повний товарний облік тощо.

Крім того, невирішеними залишаються питання:

  • збереження спрощеної системи оподаткування;
  • запровадження персональної відповідальності посадових осіб за неправомірне блокування податкових накладних;
  • посилення боротьби з корупцією.

У підсумку учасники обговорення домовилися обмінюватися додатковою інформацією з порушених питань, продовжити діалог із проблем, які хвилюють бізнес та спільно реалізувати обговорені проєкти.

За інформацією Української ради бізнесу


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1512

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361764

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41538

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді