Порядок розрахунку та обчислення оплати праці працівника за час службового відрядження

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Працівникам, яких направляєте у службове відрядження, оплату праці за виконану роботу здійснюйте відповідно до умов, що визначили трудовим або колективним договором. Розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку

Порядок розрахунку та обчислення оплати праці працівника за час службового відрядження

Щоб розрахувати суму, яку належить виплатити співробітнику за час відрядження, необхідно розрахувати і порівняти дві величини:

  • середньоденну зарплату;
  • денну заробітну плату, розраховану виходячи з тарифної ставки (окладу) працівника, за місяць, у якому він перебував у відрядженні.

З цих величин виберіть більшу і на її підставі розрахуйте суму оплати часу відрядження. Оплачуйте всі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем роботи, з якого відрядили особу.

Середньоденну заробітну плату за час відрядження розраховуйте відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, який затвердив Кабмін від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100), виходячи з виплат, нарахованих працівникові у розрахунковому періоді.

Розрахунковий період для визначення середньоденної зарплати становить два календарні місяці роботи перед місяцем відрядження (з першого по перше число). Середньоденну зарплату обчислюйте шляхом ділення виплат за цей період на кількість фактично відпрацьованих робочих днів.

Якщо протягом цих місяців співробітник не працював, то середню зарплату обчислюйте, виходячи з виплат за попередні два місяці роботи. Якщо протягом і цих місяців працівник не відпрацював жодного робочого дня – виходячи з тарифної ставки (посадового окладу), встановлених йому в трудовому договорі.

Якщо працівник пропрацював на підприємстві менше двох календарних місяців, середню зарплату обчислюйте, виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

Перелік виплати, які включають та не включають до сукупного доходу для обчислення середньої зарплати, наведений у пунктах 3 та 4 Порядку № 100.

Для розрахунку одноденної зарплати потрібно суму повного окладу (тарифної ставки) відрядженого працівника та інших нарахованих йому в місяці відрядження виплат (премії, доплати, суми індексації тощо) поділити на кількість робочих днів у цьому місяці за графіком роботи підприємства (працівника).

Суму оплати днів відрядження, виходячи зі звичайної зарплати, визначайте як добуток одноденної зарплати та кількості днів відрядження.

За інформацією Держпраці


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
619

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79149

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
719970

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4479

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді