Порядок розрахунку та обчислення оплати праці працівника за час службового відрядження

UA RU
Працівникам, яких направляєте у службове відрядження, оплату праці за виконану роботу здійснюйте відповідно до умов, що визначили трудовим або колективним договором. Розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку

Порядок розрахунку та обчислення оплати праці працівника за час службового відрядження

Щоб розрахувати суму, яку належить виплатити співробітнику за час відрядження, необхідно розрахувати і порівняти дві величини:

  • середньоденну зарплату;
  • денну заробітну плату, розраховану виходячи з тарифної ставки (окладу) працівника, за місяць, у якому він перебував у відрядженні.

З цих величин виберіть більшу і на її підставі розрахуйте суму оплати часу відрядження. Оплачуйте всі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем роботи, з якого відрядили особу.

Середньоденну заробітну плату за час відрядження розраховуйте відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, який затвердив Кабмін від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100), виходячи з виплат, нарахованих працівникові у розрахунковому періоді.

Розрахунковий період для визначення середньоденної зарплати становить два календарні місяці роботи перед місяцем відрядження (з першого по перше число). Середньоденну зарплату обчислюйте шляхом ділення виплат за цей період на кількість фактично відпрацьованих робочих днів.

Якщо протягом цих місяців співробітник не працював, то середню зарплату обчислюйте, виходячи з виплат за попередні два місяці роботи. Якщо протягом і цих місяців працівник не відпрацював жодного робочого дня – виходячи з тарифної ставки (посадового окладу), встановлених йому в трудовому договорі.

Якщо працівник пропрацював на підприємстві менше двох календарних місяців, середню зарплату обчислюйте, виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

Перелік виплати, які включають та не включають до сукупного доходу для обчислення середньої зарплати, наведений у пунктах 3 та 4 Порядку № 100.

Для розрахунку одноденної зарплати потрібно суму повного окладу (тарифної ставки) відрядженого працівника та інших нарахованих йому в місяці відрядження виплат (премії, доплати, суми індексації тощо) поділити на кількість робочих днів у цьому місяці за графіком роботи підприємства (працівника).

Суму оплати днів відрядження, виходячи зі звичайної зарплати, визначайте як добуток одноденної зарплати та кількості днів відрядження.

За інформацією Держпраці


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103669

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді