ДПС фіксує численні факти використання незадекларованої праці

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Наймаєте працівника на роботу — зобов’язані його офіційно працевлаштувати

ДПС фіксує численні факти використання незадекларованої праці

Трудові штрафи у 2025 році

У червні 2024 року податківці провели фактичні перевірки ФОП, які здійснюють роздрібну торгівлю складними побутовими товарами. За їх результатами встановили близько 250 фактів порушення роботодавцями законодавства щодо укладення трудових договорів та оформлення трудових відносин із найманими працівниками.

Тож, ДПС укотре нагадує, що за порушення законодавства про працю можуть застосовуватись різні види санкцій, залежно від характеру і наслідків порушення, а також від госпсуб’єкта, який його скоїв.

Нагадуємо загальні правила оформлення найманого працівника:

1. Укласти з найманим працівником трудовий договір (контракт, угоду).

При укладанні усного трудового договору необхідно отримати від особи добровільну згоду у вигляді заяви про прийняття на роботу. Розмір заробітної плати визначається за угодою сторін, але не нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати (з 1 квітня 2024 року — 8 000 грн).

2. Видати наказ про прийняття на роботу працівника.

3. Подати до ДПС повідомлення про прийняття працівника на роботу, за місцем обліку платника, через Електронний кабінет платника. Форму повідомлення затвердив Кабмін постановою від 17.06.2015 № 413.

При виплаті місячної заробітної плати роботодавець зобов’язаний з нарахованої зарплати утримати та перерахувати до бюджету:

За інформацією ДПС у Житомирській області

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12046

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52448

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді