Запроваджують міжнародні правила взаємодії податкового органу з платником податків: деталі від Гетманцева

На виконання Національної стратегії доходів до 2030 року Кабмін прийняв постанову про реалізацію експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі

Запроваджують міжнародні правила взаємодії податкового органу з платником податків: деталі від Гетманцева

Постанова КМУ від 25.07.2024 № 854

Метою експериментального проєкту є впровадження в організацію та діяльність ДПС міжнародних підходів до управління, що грунтуються на управлінні податковими ризиками (комплаєнс-ризиками), щодо підвищення рівня дотримання платниками податків своїх податкових обовʼязків.

Що це таке? І як це відобразиться на платнику податків?

По-перше, запроваджена централізація процесу управління податковими ризиками через зміни в організаційній структурі ДПС та у самого підходу — податкові ризики виявляються у конкретного платника податків та визначається, що має вчинити податковий орган, зокрема територіальний, тільки на рівні центрального апарату.

Тобто, в результаті впровадження цієї реформи протягом 2024-2030 років рішення кого перевіряти прийматимуть централізовано з урахуванням ризиків відповідно до визначеної методології за міжнародними стандартами.

Цим механізмом усувають можливість тиску на бізнес, коли на сьогодні територіальний орган може прийти до кожного. Перевірка за такого підходу проводитимуть виключно, коли у такого платника виявили високий ступінь ризику і такий платник доведений територіальному органу як такий, що містить високі ризики для проведення перевірки.

По-друге, запроваджують систематизацію контролю за територіальними органами щодо якості виконання визначених заходів по усуненні податкових ризиків територіальними органами.

По-третє, визначають чітку циклічність заходів з визначеними правилами дій кожного кроку у виконанні. Це говорить про перспективу запровадження в Україні ризико-орієнтованого підходу та кращих міжнародних практик, які діють в Австралії, Канаді, Великобританії.

На виконання постанови Кабміну Мінфін та ДПС повинні здійснити ще ряд методологічних та організаційних заходів, щоб увійти в 2025 рік з новою системою управління податковою службою.       

Про це повідомив Данило Гетманцев у своєму Телеграм-каналі.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1522

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361935

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41541

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді