Чи амортизувати в податковому обліку безоплатно отримані основні засоби

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

У податковому обліку не передбачили обмежень щодо нарахування амортизації на основні засоби, безоплатно отримані платником. Тому такі основні засоби, які призначені для використання в господарській діяльності платника, підлягають амортизації згідно з пунктом 138.3 Податкового кодексу України

нарахування амортизації на основні засоби

Порядок розрахунку амортизації основних засобів або нематеріальних активів для визначення об’єкта оподаткування наведений у пункті 138.3 Податкового кодексу України; далі — ПК.

Розрахунок амортизації основних засобів та нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням обмежень, встановлених підпунктами 14.1.138, 138.3.2 — 138.3.4 ПК. При такому розрахунку застосовують методи нарахування амортизації, передбачені НП(С)БО.

Для розрахунку амортизації відповідно до положень пункту 138.2 ПК визначайте вартість основних засобів та нематеріальних активів без урахування їх переоцінки (уцінки, дооцінки), проведеної відповідно до положень бухобліку.

Амортизацію не нараховуйте за період невикористання (експлуатації) основних засобів у господарській діяльності у зв’язку з їх консервацією.

Не підлягають амортизації та проводять за рахунок відповідних джерел:

  • вартість гудвілу;
  • витрати на придбання/самостійне виготовлення невиробничих основних засобів, невиробничих нематеріальних активів;
  • витрати на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів, невиробничих нематеріальних активів.

Терміни «невиробничі основні засоби», «невиробничі нематеріальні активи» означають відповідно основні засоби, нематеріальні активи, не призначені для використання в господарській діяльності платника.

Об’єктом амортизації є вартість, яку амортизують. Окрім вартості земельних ділянок, природних ресурсів і капітальних інвестицій (п. 22 НП(С)БО 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Мінфіну від 27.04.2000 № 92).

Під амортизацією розуміють систематичний розподіл вартості, яку амортизують, необоротних активів протягом строку їх корисного використання (експлуатації).

Нормами НП(С)БО 7 та Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Мінфіну України від 30.09.2003 № 561, визначили відображення вартості безоплатно отриманих основних засобів та нарахування амортизації на них.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт до ТЦК про транспортні засоби: зразок

Форма, порядок та строки подання інформації про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан до територіального центру комплектування. Перелік суб’єктів, хто зобов’язаний подавати інформацію про транспорт. Дані, які слід наводити у відомості
10885

Оперативний лізинг в Україні

Що таке оперативний лізинг та чи є різниця між ним і звичайною орендою. Про правові, податкові та бухгалтерські нюанси оперативного лізингу в Україні, документальне оформлення, визнання доходів і витрат з оперативного лізингу, облік лізингу основних засобів та інвестиційної нерухомості з урахуванням нещодавніх оновлень НП(С)БО 14 «Оренда» — все у цьому огляді
15150

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
285435

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді