Госпсуб’єкти повинні забезпечувати наявність у касі банкнот, обігової та/або розмінної монети для видачі здачі (за винятком тих номіналів монет (банкнот), карбування та випуск в обіг/додатковий випуск в обіг яких припинив НБУ) з урахуванням бонусних програм лояльності та/або наявності пристроїв для приймання монет (п. 22 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 29.12.2017 № 148; далі — Положення № 148).
Податковий орган під час проведення перевірки перевіряє обов’язковість забезпечення постійної наявності в касах підприємств у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, що перевіряють, монет для видачі здачі (пп. 4 п. 58 розд. VI Положення № 148).
На даний час у органів ДПС відсутні законодавчі підстави для застосування фінансових санкцій до госпсуб’єктів за невидачу та/або не забезпечення видачі споживачу розмінної монети. Причина — втрата чинності Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 № 436/95, яким встановили фінансові санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки.
Також податківці радять звертатись до НБУ, як до розробника Положення № 148, для отримання більш детального роз’яснення з порушеного питання.
Консультація стане у пригоді бухгалтерові, компанія якого отримує дохід від монетизації контенту на YouTube. Скористайтеся інструкцією, аби швидко з’ясувати, чим вважати такий дохід і як його оподаткувати. Таблиця з проведеннями допоможе правильно показати монетизацію в обліку