⚡️ Застосування РРО: зміни, помилки, штрафи СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️
Суб’єкт господарювання зберігає щоденні фіскальні звітні чеки (щоденні Z-звіти) в паперовій та/або електронній формі у будь-який зручний та не заборонений чинним законодавством спосіб.
Але спосіб збереження має забезпечити (у тому числі під час проведення перевірки) можливість візуального перегляду такого Z-звіту для підтвердження факту оприбуткування готівки та повноти обліку здійснених розрахункових операцій.
Дані наданих для перегляду Z-звітів співпадати з даними електронних копій таких Z-звітів, що містяться у фіскальній пам'яті РРО та/або на фіскальному сервері податкової.
Податківці нагадали, що ст. 44 ПКУ встановлені мінімальні терміни зберігання документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів — 1095 днів з дня подання податкової звітності, 2555 днів — для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням, із збільшенням цього строку при проведенні процедури оскарження у разі визначення сум зобов'язань контролюючими органами.
При цьому врахуйте, що перебіг строків давності, передбачених ст. 102 ПКУ зупиняється, то строки зберігання документів на період дії карантину також продовжуються.
Не забувайте, що нормами діючого законодавства передбачено, що під час проведення перевірок податківці мають право вимагати пояснення та підтверджуючі документи з питань, які стосуються предмета перевірки, в тому числі використовувати дані Z-звітів Системи обліку даних РРО.