⚡️ Електронні трудові книжки: врахуйте це прямо зараз
Постанова ВС від 26.08.2021 у справі № 607/14453/20
Переведення на іншу роботу можливе тільки за згодою працівника. Переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором.
Не є переведенням, що потребує згоди працівника, переміщення його на тому ж підприємстві (в установі, організації) на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ на території підприємства в межах тієї ж місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою і з тими ж істотними умовами праці (ст. 32 Кодексу законів про працю України; КЗпП).
Зазначена норма трактує поняття «переміщення» у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Вона передбачає у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором, зміну:
- робочого місця (тобто місця безпосереднього виконання роботи);
- структурного підрозділу у тій самій місцевості;
- роботи на іншому механізмі або агрегаті.
Переміщення може здійснюватися лише у випадку, коли не змінюється жодна з істотних умов трудового договору працівника.
Зміна істотних умов праці включає зміну системи та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших. Про зміну істотних умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці (ч. 3 ст. 32 КЗпП).
Якщо колишні істотні умови праці не збережено, а працівник не згоден працювати в нових умовах, то трудовий договір припиняють за пунктом 6 статті 36 КЗпП.
Бізнес неодноразово просив «відремонтувати» Порядок № 100. Допросилися! Із 4 вересня 2021-го запрацювали нові зміни. Але хіба цього ми з вами очікували?!