Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки у відповідача та позивача
У разі незгоди платника з розрахунком суми недоїмки зі сплати ЄСВ та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу він узгоджує її з податковим органом, шляхом оскарження вимоги про сплату ЄСВ в адміністративному або судовому порядку (абз. 7 ч. 4 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон про ЄСВ).
Скаргу на вимоги про сплату недоїмки зі сплати ЄСВ та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу подають до контролюючого органу вищого рівня (абз. 8 ч. 4 ст. 25 Закону про ЄСВ).
Функцію адміністрування податків, зборів, платежів, контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів, платежів закріпили виключно за контролюючими органами обласного та центрального рівнів.
Оскільки вимоги про сплату недоїмки зі сплати ЄСВ та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу формують та приймають головні управління ДПС в областях та м. Києві, скарги подавайте безпосередньо до апарату ДПС, як до контролюючого органу вищого рівня.
Процедуру подання та розгляду податковими органами скарг визначили Порядком розгляду податковим органом скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.2015 № 1124 (у редакції наказу від 30.08.2021 № 489).