⚡️ Практикум із податкового захисту ⚡️
Нарахування або провадження у справі про стягнення грошового зобов'язання без дотримання строку давності, передбачене пунктом 102.2 ПКУ якщо:
- не було подано податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов’язання;
- посадову особу або фізичну особу платника податків засуджено за ухилення від сплати грошового зобов’язання або у кримінальному провадженні винесено рішення про його закриття з нереабілітуючих підстав, яке набрало законної сили.
Законодавчо встановлено, що контролюючий орган проводить перевірку самостійно та визначає суму грошових зобов'язань не пізніше 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання звіту/податкової декларації (2555 дня- у разі проведення перевірки операції) або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом.
Якщо така податкова декларація була надана пізніше - за днем її фактичного подання.
Якщо упродовж зазначеного строку контролюючий орган не визначив суму грошових зобов’язань, платника податків звільняють від грошового зобов’язання та нарахованої пені, а спір стосовно такої декларації або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
За інформацією Головного управління ДПС у Дніпропетровській області
Несплата податків у встановлені строки спричиняє податковий борг. Погасити цей борг можна за рахунок будь-яких власних коштів платника, а також сум надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів та майна, яке належить боржникові.