Електронний лікарняний містить несуттєві відмінності у написанні ПІБ: чи опрацює заяву-розрахунок ФСС та чи може роботодавець подати таку заяву-розрахунок

Фахівці ФСС роз'яснили, що роботодавець може подавати заяву-розрахунок, якщо в е-лікарняному є несуттєві відмінності у написанні ПІБ. ФСС опрацює заяву-розрахунок, що містять несуттєві відмінності у написанні ПІБ.

Невідповідності ПІБ у реєстрі застрахованих осіб та е-лікарняному: чи подавати роботодавцю заяву-розрахунок

Заява-розрахунок містить невідповідність 05 «не співпадає ПІБ тимчасово-непрацездатної особи в заяві- розрахунку і в Електронних листках непрацездатності (далі -ЕЛН)», чи опрацює її ФСС?

ФСС опрацьовує заяви-розрахунки, які містять орфографічні помилки та несуттєві відмінності у написанні ПІБ із даними у електронних листках непрацездатності.

Електронний лікарняний формують на підставі медвисновку про тимчасову непрацездатність. Інформація щодо пацієнта вноситься у медвисновок автоматично і співпадає з даними, зазначеними у декларації із сімейним лікарем.

Щоб виправити орфографічні помилки чи персональні дані в декларації, застрахованим особам варто звертатися до свого сімейного лікаря.

Як заповнити заяв-розрахунок за е-лікарняним з помилкою у ПІБ?

Якщо ім’я в е-лікарняному несуттєво відрізняється від паспортних даних — пропущена буква у прізвищі, відсутній апостроф, Євгенівна замість Євгеніївна тощо, це означає, що допустили помилку при заключенні декларації із сімейним лікарем. Дані з декларації вносять до реєстру пацієнтів та використовують при створенні медичних висновків, на підставі яких формують е-лікарняні.

Саме цю інформацію з реєстру пацієнтів використовують для відображення на «лицьовому боці» електронного лікарняного. Тобто тій його частині, яка відображається працівнику та роботодавцю в їх кабінетах на веб-порталі ПФУ.

Наразі фахівці вже працюють над тим, аби в е-лікарняному пріоритетно відображались ті дані застрахованої особи, які наявні в Державному реєстрі застрахованих осіб (ДРЗО), а не реєстрі пацієнтів. Це допоможе уникнути більшості помилок невідповідності ПІБ.

Однак доки таке оновлення напрацьовують, ФСС приймає е-лікарняні до оплати попри наявні неточності, аби незначні помилки не призводили до уповільнення виплат допомог.

ВАЖЛИВО: при оформленні заяви-розрахунку за такими лікарняними вказуйте правильні ідентифікаційні дані свого працівника, зазначені в ДРЗО. Якщо помилку в ПІБ, наявна в е-лікарняному, продублюєте в заяві-розрахунку, це призведе до невідповідностей в автоматизованому процесі верифікації.

Попросіть працівника завчасно перевірити правильність написання свого ПІБ у декларації із сімейним лікарем та за потреби внести зміни. Адже якщо помилок в декларації буде багато, е-лікарняний не створять.

За інформацією ФСС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
31

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1222

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
645

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2189

Премія за підсумками року: нарахування та оподаткування

Річна премія — це винагорода за результатами роботи за рік. Інколи її називають тринадцятою зарплатою. Законодавство детально питання нарахування премій не врегульовує і роботодавець має певну свободу. У консультації — як нараховується річна премія, які є види, їхнє оподаткування, вплив розрахунку середньої зарплати для відпускних, лікарняних та інших виплат
50915

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді