Увага, бухгалтере: чи встигнете ви перерахувати середню зарплату до 04.12.2021 року

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Роботодавець відмовився виконувати вимогу перерахунку середньої зарплати? Кого в цій ситуації оштрафують, як виявлятимуть порушників, хто та як перевірятиме розрахунки.

Увага, бухгалтере: чи встигнете ви перерахувати середню зарплату до 04.12.2021 року

ЧИТАТИ РОЗ’ЯСНЕННЯ МІНЕКОМІКИ ▶️

До часу Х залишилося обмаль, адже він настане 4 грудня. До цієї дати уряд зобов’язав «порушників» перерахувати середню зарплату. Але поставити завдання — лише півсправи. Виявилося, що реалізувати задум нормотворця — справжнє випробування. Тому деякі роботодавці відмовилися виконувати цю вимогу. Чим це загрожує бухгалтерові та роботодавцю? Як виявлятимуть порушників? Як бути з перерахунком далі?

Увага, бухгалтере: чи встигнете ви перерахувати середню зарплату до 04.12.2021 року

ТАРАС ШАРИЙ,

шеф-редактор МСFR Головбух, ACCA DipIFR (rus)

Бухгалтери пройшли п’ять стадій прийняття неминучого — вересневих змін до Порядку від 08.02.1995 № 100.

1. Заперечення. Вимога включати премії до розрахунку частинами наперед здивувала всіх, окрім самих розробників цих змін.

2. Гнів. Розворот на 180 градусів від включення премії забрав не одну нервову клітину в кожного бухгалтера.

3. Торг або угода. Три місяці бухгалтерська спільнота зверталася до Мінекономіки з проханням доступно роз’яснити механізм включення премії до розрахунку. Тобто не посилатися на загальні фрази з Порядку № 100, а пояснити на числових прикладах.

4. Депресія. Бажане залишилося позаду, емоції вщухали й поступово трансформувалися в…

5. Прийняття. 4 грудня — дедлайн перерахунку. Ілюзій уже немає, бухгалтери змирилися з тим, що премії треба включати до розрахунку середньої зарплати наперед. Уряд не змінюватиме цю вимогу Порядку № 100.

Давайте розбиратися, хто в зоні ризику та що робити далі з перерахунком середньої зарплати.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий порядок атестації працівників охорони здоров’я: головні акценти

Нові правила атестації працівників охорони здоров’я змінюють підходи до стажу, категорій і відповідальності. Розповідаємо, як саме оновилася процедура, хто за що відповідатиме, як обчислювати стаж і що тепер буде з кваліфікаційними категоріями
41

10 ситуацій із ТТН, про які варто знати бухгалтеру

До ТТН прискіпливо ставляться як податківці, так і представники Укртрансбезпеки. Аби убезпечити вас від помилок, тримайте відповіді на запитання, з якими читачі зверталися до редакції
40

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді