Під час перевірки ДПС виявила заниження ПДФО та вручила ППР: чи подавати уточнюючий додаток 4 ДФ

Податківці пояснили, чи потрібно подавати уточнюючий додаток 4ДФ до Розрахунку, якщо при проведенні документальної перевірки податкова встановила заниження ПДФО за минулі періоди та вручила податкове повідомлення-рішення

image56

Посадові особи органів державної податкової служби мають право, зокрема, проводити у визначеному законодавством порядку перевірку показників, пов’язаних із своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплатою усіх передбачених Податковим кодексом України (ПК) податків та зборів, виконанням законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладений на контролюючі органи (пп. 20.1.43 ПК).

Результати перевірок, під час яких виявили порушення, оформлюють актом (ст. 86 ПК).

Податковий орган надсилає (вручає) платнику податкове повідомлення-рішення (далі — ППР) на підставі пункту 58.1 ПК.

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (даліРозрахунок) та Порядок його заповнення та подання (далі — Порядок) затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4.

Розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) з розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий Розрахунок за календарний рік не подається (п. 1 розд. ІІ Порядку).

Розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку протягом звітного періоду. На підставі відомостей щодо сум утриманого та/або сплаченого податку, які зазначаються у Розрахунку, нарахування податкового зобов’язання не проводиться.

Рядок 06 розділу І «Персоніфіковані дані про суми нарахованого (виплаченого) на користь фізичних осіб доходу та нарахованих (перерахованих) до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору» додатку 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі додаток 4ДФ) до Розрахунку заповнюйте наступним чином:

  • у графах 3 та 3а відображайте (за звітний період місяць) суму нарахованого та виплаченого доходу з урахуванням донарахованої суми;
  • у графах 4 та 4а відображайте суму ПДФО з урахуванням суми недоплати/переплати за звітний період (п. 4 розд. IV Порядку).

Таким чином, якщо при проведенні документальної перевірки податковий орган встановив заниження ПДФО за минулий період та вручив ППР, то результати такої перевірки відображайте у додатку 4ДФ до Розрахунку в тому місяці звітного кварталу, в якому узгодили податкове зобов’язання з ПДФО.

За інформацією ДПС у Рівненській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19742

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34597

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді