Що означає інформація у колонці «Не застосована штрафна санкція» меню «Стан розрахунків з бюджетом» Е-кабінету

Це автоматично нарахована штрафна санкція. Податківці пояснили, чи є відображена сума обов’язковою для сплати

Що означає інформація у колонці «Не застосована штрафна санкція» меню «Стан розрахунків з бюджетом» Е-кабінету

Порядок функціонування Електронного кабінету затверджений наказом Мінфіну від 14.07.2017 № 637.

Електронний кабінет в процесі функціонування взаємодіє з іншими інформаційно-комунікаційними системами ДПС.

Меню «Стан розрахунків з бюджетом» надає користувачу Електронного кабінету доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить наступну інформацію по кожному виду платежу, зокрема:

  • назва ТО ДПС;
  • код платежу;
  • назва платежу;
  • не застосована штрафна санкція (передбачена відповідно норм ПК);
  • термін сплати.

За порушення платником правил сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов’язань (крім грошового зобов’язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а також пені) контролюючий орган застосовує штрафні (фінансові) санкції передбачені статтею 124 Податкового кодексу України; далі — ПК.

Податкове повідомлення-рішення (ППР) надсилають (вручають) платнику в порядку, визначеному статтею 42 ПК (п. 58.3 ПК).

ППР, податкові вимоги або інші документи з питань адміністрування податків, зборів, платежів, податкового контролю, у тому числі з питань проведення перевірок, звірок, адресовані податковим органом платнику, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та в окремих випадках завірені печаткою такого податкового органу, і відображатися в Електронному кабінеті (п. 42.1 ПК).

Документи вважають належним чином врученими, якщо вони надіслані, зокрема, за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику (його представнику) (п. 42.2 ПК).

Інформацію про дату вручення платнику ППР вносять до інформаційної системи структурними підрозділами територіальних органів ДПС, якими сформовані ППР, не пізніше дня, наступного за днем отримання такої інформації (п. 2 підрозд. 12 розд. IV Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 12.01.2021 № 5).

У колонці «Не застосована штрафна санкція (передбачена відповідно норм ПК)» меню «Стан розрахунків з бюджетом» Електронного кабінету відображається штрафна санкція, нарахована автоматично, за порушення платником терміну сплати узгоджених сум грошових зобов’язань у відповідності до норм статті 124 ПК. Вона не є обов’язковою для сплати.

Обов’язок сплатити штрафну санкцію настає у платника від дати вручення йому ППР, яке надсилають/вручають у порядку, що визначили статтею 42 ПК.

За інформацією ДПС у Закарпатській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59821

Штраф за несвоєчасну виплату заробітної плати 2024

Затримка заробітної плати — це порушення трудового законодавства, за яке передбачено штраф. Поговоримо про розмір штрафу за несвоєчасну виплату зарплати у 2024році, та коли вдасться уникнути покарання
77364

Військовозобов’язаний не оновив дані вчасно: працевлаштування і штрафи

Роботодавець прийняв на роботу військовозобов’язаного, який не оновив дані в ТЦК до 16.07.2024. Чи чекають на роботодавця і працівника штрафи, якщо підприємство повідомило про прийняття нового працівника без оновлених даних, розповість експерт
5164

Як підтвердити та оформити форс-мажорні обставини

Форс-мажорні обставини — це ті непереборні обставини, що можуть завадити веденню господарської діяльності. Однак це й те, що може зняти відповідальність за невиконання договору. Особливо актуальним форс-мажор стає під час стихійного лиха та війни. Коли такі обставини визнаються, як їх довести, чи треба доводити форс-мажор під час війни — відповіді на ці запитання знайдете у консультації
39712

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді