⚡️ Рятуйся хто може, або Чи варто ФОПам боятися РРО
Якщо продаєте товари з повною передплатою на поточний рахунок продавця у форматі IBAN фіскальний чек через РРО/ПРРО можна не видавати. В поштове відправлення вкладіть документ на товар: товарний чек, накладну тощо.
У разі здійснення попередньої оплати з використанням платіжних карток така операція є розрахунковою у розумінні Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР і вимагає видачу фіскального чека, який можна вкласти в поштове відправлення або надіслати покупцю в інший спосіб (на електрону пошту, мобільний телефон тощо).
У разі оформлення продажу товарів з післяплатою (накладений платіж) необхідність застосування РРО/ПРРО залежить від умов договору між продавцем та перевізником. Обов’язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним в момент здачі товару перевізникові або організації зв’язку для доставки покупцеві (ч. 2 ст. 664 ЦКУ). Продавець у такому випадку вкладає в поштове відправлення документи на товар (товарний чек, накладна тощо).
У цьому випадку розрахунки здійснюються в місці отримання товару між покупцем і перевізником, який повинен видати фіскальний чек на приймання готівки чи платіжної картки. В подальшому розрахунки за товар здійснюються між перевізником та продавцем згідно договору між продавцем та перевізником. Якщо перевізник перераховує кошти продавцю на поточний рахунок, РРО/ПРРО не застосовується, в іншому випадку продавець зобов’язаний видати фіскальний чек на товар покупцю шляхом надіслання на електрону пошту, мобільний телефон тощо.
За інформацією ГУ ДПС у Хмельницькій області
Штрафи за РРО-порушення чималі. Щоб не потрапити під санкції, вивчайте разом з нами нові правила роботи з РРО/ програмними РРО, РК і застосовуйте їх на практиці.