⚡️ ЯК ПРАЦЮВАТИ З РРО В 2022 РОЦІ БЕЗ ПОМИЛОК І ШТРАФІВ
Проаналізуємо типові РРО-порушення та підкажемо, як уникнути штрафів.
✍ ПОРАДИ ЕКСПЕРТА, ЩО ВБЕРЕЖУТЬ ВАШ БІЗНЕС
Фіскальний касовий чек на товари (послуги) має містити обов’язкові реквізити, зокрема, цифрове значення штрихового коду товару. Штрихкод зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством, а у разі непередбачення – за бажанням платника (п. 2 розд. II «Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13).
Обов’язковому маркуванню штрихкодами в чеку підлягають:
- алкогольні напої;
- тютюнові вироби;
- лікарські засоби;
- інші товари, маркування яких штриховими кодами передбачено законодавством України (п. 5 «Положення про штрихове кодування товарів», затверджене Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 20.08.2002 № 255).
Якщо проводите розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані проводити розрахункові операції через РРО та/або через ПРРО. Коли продаєте підакцизні товари маєте запрограмувати в РРО та/або ПРРО таку інформацію про товар:
- код УКТ ЗЕД;
- найменування;
- ціна;
- кількість;
- цифрове значення штрихкоду акцизної марки (при роздрібній торгівлі алкогольними напоями) (п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР).