Е-лікарняні можна оплачувати без зміни статусу на «готовий до сплати»

Після відновлення роботи електронного реєстру листків непрацездатності, доступ до якого призупинявся на початку війни, деякі електронні лікарняні залишилися в статусі «закритий» попри вичерпання строків.

Е-лікарняні можна оплачувати без зміни статусу на «готовий до сплати»

Електронний лікарняний має статус «закритий» із дня створення та змінює його на «готовий до сплати» у день видачі — тобто через сім днів після дати закриття для лікарняних по тимчасовій непрацездатності та через сім днів після дати відкриття — для лікарняних по вагітності та пологах.

Однак через технічний збій сьогодні е-лікарняні часто не змінюють свій статус попри вичерпання строків. У такому випадку потрібно орієнтуватися на дати: якщо після дати закриття, зазначеної в е-лікарняному, минуло сім днів, на восьмий день з е-лікарняним уже можна починати працювати та призначати за ним допомогу, навіть якщо його статус залишився «закритим».

Лікар має можливість внести зміни до е-лікарняного упродовж семи днів від моменту створення, тож інформація, наявна в е-лікарняному на восьмий день, є остаточною — роботодавець може розпочати призначення допомоги від Фонду соціального страхування (ФСС) і за рахунок підприємства.

Процедура призначення допомог від ФСС не змінилася попри воєнний стан.

Водночас, якщо роботодавець через бойові дії не має можливості оформити заяву-розрахунок за лікарняним свого працівника (наприклад, якщо знищено матеріально-технічну базу підприємства тощо), застрахована особа може отримати лікарняні або декретні напряму від ФСС. Для цього слід звернутися до будь-якого зручного відділення ФСС. Контакти всіх відділень оновлюються за посиланням.

Докладніше про можливість отримання допомоги напряму від ФСС за посиланням.

Нагадаємо, саме від дати прийняття ФСС заяви-розрахунку від роботодавця залежить дата фінансування лікарняних. Слідкувати за станом виплат можна в телеграм-каналі ФСС.

За повідомленням ФСС


Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас і у воєнний час. Відновили випуск електронних продуктів. Наша з вами головна мета — підтримати український бізнес у цей важкий час і зробити все від нас залежне задля спільної Перемоги. Передплачуйте ваші електронні журнали з вагомою знижкою у розмірі 50% на 6 місяців: Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також експертно-правову систему "Експертус Головбух". Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі питання і під час воєнного стану, і після нашої Перемоги.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4217

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
100

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1261

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
672

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді