Внутрішньо переміщені медпрацівники можуть отримувати зарплату за основним місцем роботи

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) урегулювало норми працевлаштування медиків, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи, у медзаклади інших регіонів України.

likar_ta_pacient.jpg

Вибір лікаря і підвищений комфорт: упроваджуємо послуги

Тимчасове залучення медпрацівників із числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у заклади охорони здоров’я (ЗОЗ) урегульовано наказом МОЗ «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України» (від 04.03.2022 № 414). Відповідно до наказу:

За наявності вакансій медпрацівників із числа ВПО можуть працевлаштовувати й за сумісництвом.

МОЗ повідомляє, що наразі жодних ускладнень з кадровим забезпеченням у сфері охорони здоров’я немає.

Станом на 13.09.2022 можливістю працевлаштуватися в іншому медзакладі вже скористалися 3 990 внутрішньо переміщених медпрацівників, серед них:

  • 1922 — лікарі;
  • 1375 — фахівців (медичні сестри/брати, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевти);
  • 693 — технічних працівників.

Стосовно кадрових потреб у ЗОЗ регіонів МОЗ збирає та узагальнює інформацію за допомогою  системи MedData, що адмініструє ДП «Медичні закупівлі України».

Щотижня відповідальні особи ЗОЗ подають до цієї системи оновлену інформацію про кількість внутрішньо переміщених медиків із розподілом за професійними групами та формою трудових відносин:

  • зараховані на основне місце роботи;
  • зараховані за сумісництвом;
  • виконують професійні обов’язки поза основним місцем роботи, але табелюються за основним місцем роботи.

Інформацію про наявні вакантні місця медпрацівників ЗОЗ подають до департаментів охорони здоров’я обласних військових адміністрацій. Вони інформують внутрішньо переміщених медпрацівників щодо цих вакансій і загалом координують процес їх працевлаштування.

Порядок влаштування на роботу в інший ЗОЗ для внутрішньо переміщених медпрацівників такий самий, як і в разі звичайного працевлаштування. Медики подають стандартний пакет документів.

За інформацією МОЗ

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли медпрацівники можуть отримати грошову допомогу при виході на пенсію

Вихід на пенсію в сучасних умовах може погіршувати матеріальний стан працівника. У медзакладів, як КНП, так і колишніх бюджетників ситуація з цим останні роки не покращилася. Отже, отримати допомогу під час виходу на пенсію для працівника — неабияка поміч. Хто й коли має право на таку допомогу — в цьому огляді
9958

Як оформити та оплатити відрядження медичних працівників

Відрядження може стосуватися кожного працівника. І медзаклад тут не виняток. Лікарі, молодший медперсонал, допоміжний персонал — усі вони можуть побувати з різних причин у відрядженні. Не говорячи уже про адміністративно-управлінський персонал та керівників, які найчастіше бувають у відрядженнях. Які особливості оформлення відряджень для медзакладів-КНП — розглянемо у консультації
4385

Харчування військовослужбовців: запитання і відповіді

Відповідаємо на запитання читачів щодо організації покращеного харчування військовослужбовців. У цій царині багато неоднозначностей, тому частина рішень — на стадії паростків. Для просування потрібні офіційні роз’яснення, яких немає. Їх отримаємо, об’єднавши зусилля
545

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді