Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій затвердив Мінфін наказом від 23.06.2020 № 317 (далі — Порядок).
Для реєстрації ПРРО необхідно до податкової служби подати заяву за формою № 1-ПРРО. Її форма наведена у додатку 1 до Порядку. Ідентифікатор форми J/F 1316604.
Таку заяву подавайте в електронній формі.
У заяві зазначте локальний номер ПРРО, який присвоюєте такому ПРРО.
Локальний номер ПРРО — це числовий номер, який є унікальним серед номерів, що присвоює госпсуб’єкт у довільному порядку ПРРО для його реєстрації.
Локальний номер ПРРО зберігається за ПРРО до дати скасування його реєстрації.
Реєстраційна заява за формою № 1-ПРРО містить графу «Ідентифікатор об’єкта оподаткування», яку заповнюйте згідно з Повідомленням про об’єкти оподаткування або об’єкти пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП; далі — Повідомлення № 20-ОПП.
✅ Хто мусить перейти на програмний РРО
✅ Як зареєструвати, перереєструвати або скасувати реєстрацію пРРО
✅ Як видавати електронні чеки
✅ Чи можуть два касири працювати на одному пРРО
✅ Які оплати за QR-кодом не потребують пРРО
✅ Що робити, якщо зник інтернет або пРРо «заглючив»
Нагадуємо, що платник зобов’язаний стати на облік у відповідних податкових органах та повідомити податкову службу за основним місцем обліку про всі об’єкти оподаткування (чи пов’язані з оподаткуванням) шляхом подання Повідомлення № 20-ОПП.
Якщо ж місце здійснення підприємницької діяльності після реєстрації ПРРО змінюється, то в такому випадку необхідно знову подати Повідомлення № 20-ОПП уже з зазначеними змінами.
Після цього потрібно ще раз подати реєстраційну заяву № 1-ПРРО з позначкою «Перереєстрація». У графі «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» вкажіть дані про господарську одиницю, де використовуватимете ПРРО, згідно з поданим новим Повідомленням № 20-ОПП.